Kínában egyre nagyobb az érdeklődés a magyarországi befektetések iránt: eddig a helyi viszonyok, az európai üzleti kultúra ismeretének hiánya gátolta Magyarországon a kínaiak konkrét befektetéseit - írja a Magyar Nemzet.
A lapnak Vebegnyei Ádám, a Yinke-Várnai kínai-magyar ügyvédi iroda csoportvezetője elmondta: várhatóan hamarosan felpörögnek a kínaiak magyarországi beruházása, hazánk akár regionális központot is jelenthet számukra.
Kínában is egyre egyszerűbb külföldieknek céget alapítani, leginkább a mérnöki munka után érdeklődnek a távol-keleti országban, különösen a környezetvédelem és a mezőgazdaság területén.
Szinte semmi sem fejleszti olyan gyorsan és hatékonyan a legkisebbek agyát, mint a társasjáték.
Drágulnak az ingatlanok, emelkednek a hitelkamatok: ez pedig szinte egyenes út a lakhatási válsághoz. Nálunk is működhet az, ahogy az USA-ban megoldották?
A Kickstarternek és az Indiegogonak hála a közösségi finanszírozási forma évek óta világszerte népszerű és most megérkezett Magyarországra is, a Brancs formájában
Sokan alábecsülik, mennyire lényeges alaposan átgondolni, milyen vállalkozási és azzal együtt adózási formát válasszanak induló cégük számára.
- Átadták a Néprajzi Múzeum új épületét - a nap hírei
- Súlyos karambol Visontánál, gyermek halt meg
- Duda: tagjelölti státust kell neki adni Ukrajnának a júniusi EU-csúcson
- Felértékelődött a pénzzé tehető értéktárgy
- Most teszik csak igazán horrorrá a természetet a kullancsok
- Különleges évfordulót ünnepel Hollywood egyik sztárpárja
Külföldi piacra lépés 2022
Tiszaújváros – Kelet-magyarországi Gazdasági Fórum 2022


