A CIB Bank Zrt. és a Hitelgarancia Zrt. konstruktív együttműködésének köszönhetően mostantól újabb, gyorsan és egyszerűen hozzáférhető, kártya-típusú hitelkonstrukció áll a hazai kis- és középvállalkozások rendelkezésére.
Zöldhullám Extra néven új KKV-knak szóló hitellel lép piacra a CIB Bank Zrt. Az új folyószámlahitel, előnye - a többi kártya típusú hitelhez hasonlóan - a rendkívül egyszerű és rövid ügyintézés. A maximum 1 éves futamidejű, legfeljebb 25 millió forintos összegig terjedő konstrukcióhoz a Hitelgarancia Zrt. 80 %-os készfizető kezességvállalása kapcsolódik, ami olymértékben csökkenti a bank kockázatát, hogy a már minimum egy éve működő, kkv körbe tartozó vállalkozások által igényelhető forráshoz nem is szükséges tárgyi fedezet biztosítása.
A Hitelgarancia Zrt. 2000 óta ad egyszerűsített bírálattal garanciát "gyors" hitelek mellé, a legtöbb hazai bank rendelkezik ilyen hiteltermékkel. A megállapodások során a Hitelgarancia Zrt. vállalja, hogy a pénzintézettel közösen kialakított feltételek mellett az ügyletekhez kapcsolódó kezességről gyors, formai ellenőrzést követően, pár napon belül dönt, és erről elektronikus visszajelzést küld a banknak. A most kötött együttműködési megállapodásnak különös értéket ad, hogy ez az első, egyszerűsített garancia bírálatot eredményező megállapodás a CIB Bank Zrt. és a Hitelgarancia Zrt. között - emelte ki Király Zsolt a HG Zrt. értékesítési és marketing igazgatója.
Az egyszerűsített eljárással kezelt, a CIB Bank Zrt. által nyújtott Zöldhullám Extra folyószámlahitel és az ahhoz kapcsolódó Hitelgarancia Zrt. kezességvállalás azoknak a fejlődőképes, ám likviditási problémával küszködő kkv-nak segíti a forráshoz jutást, amelyek finanszírozását a legtöbb hitelintézet biztosítékok hiányában kockázatosnak ítélné. A kis- és középvállalkozások működésének elősegítése kiemelkedően fontos a magyar gazdasági növekedés szempontjából, ezt igyekszik előmozdítani a Hitelgarancia Zrt., amikor egyre több bankkal működik együtt a KKV-k speciális igényeit kielégítő hiteltermékek kidolgozásában.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.


