A környező országok egyetemi városaiban is pörög az albérletpiac: Bécsben egy garzon akár 400 ezer forintba is kerülhet.
A legtöbben azt gondolják, hogy a külföldi utazások mindig méregdrágák. Akad azonban a határainkon túl is jó néhány hely, amelyek közül párat bátran felírhatunk az idei bankacslistánkra, hiszen nem megy rá ingünk-gatyánk az utazásra.
Idén már 7. alkalommal állították össze a "Backpacker", vagyis az úgynevezett "Hátizsák Indexet", ami megmutatja, hogy Európában hova utazhatunk a legolcsóbban 2017-ben. A rangsor elkészítéséhez összehasonlították, hogy az alábbi költségek mennyibe kerülnek a vizsgált városokban:
- tömegközlekedési jegyek árai,
- egy helyi híres látványossághoz a belépőjegy ára,
- napi étkezés,
- három olcsóbb helyi sör, vagy bor (amit akár kávéra és desszertekre is elkölthetünk),
- a legjobb olcsó hotel árai.
Az eredmények azt mutatják, hogy jócskán akad azért olyan hely a közelben, ahol nem méregdrága a szállás, és a tömegközlekedés; ahol nem megy rá ingünk és gatyánk is egy ebédre, vagy egy múzeumbelépőre. Arról nem is beszélve, hogy a legtöbb helyszínre ma már fapadossal is eljuthatunk Magyarországról.
KATTINTS! Hatezerért Londonba: hogy kaphatok ilyen olcsón repjegyet?
NULLA FORINTOS SZÁMLAVEZETÉS? LEHETSÉGES! MEGÉRI VÁLTANI!
Nem csak jól hangzó reklámszöveg ma már az ingyenes számlavezetés. A Pénzcentrum számlacsomag kalkulátorában ugyanis több olyan konstrukciót is találhatunk, amelyek esetében az alapdíj, és a fontosabb szolgáltatások is ingyenesek lehetnek. Nemrég három pénzintézet is komoly akciókat hirdetett, így jelenleg a CIB Bank, a Raiffeisen Bank, valamint az UniCredit Bank konstrukcióival is tízezreket spórolhatnak az ügyfelek. Nézz szét a friss számlacsomagok között, és válts pénzintézetet percek alatt az otthonodból. (x)
A KSH adatai szerint egyébként 2015-ben összesen 17 millió alkalommal utaztak a magyarok külföldre, főként az osztrák és szlovák határszakaszokon, illetve a Liszt Ferenc Repülőtéren keresztül, összesen 5,7 százalékkal többször, mint az azt megelőző évben. A többnapos utazások célja a szomszédos országok mellett nagy arányban Németország, Csehország, Olaszország és Franciaország volt. No de, akkor nézzük, hova érdemes menni 2017-ben.
Íme, 2017 legolcsóbb városai - amelyek közé Budapest is bekerül:
10. Zágráb, Horvátország

9. Varsó, Lengyelország

8. Český Krumlov, Csehország

7. Kijev, Ukrajna

6. Szarajevó, Bosznia-Hercegovina főváros

5.Budapest, Magyarország

4. Belgrád, Szerbia

3. Bukarest, Románia

2. Krakkó, Lengyelország

1. Szófia, Bulgária


Túl drága a Balaton? Itt van 10 másik csodálatos magyar tó: olcsóbb, nyugisabb és nincs a világvégén
Mutatjuk, melyik magyar tavak az olvasóink kedvencei a Balaton mellett és hogy ezeknek milyen az árfekvése.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.


