Idén júliusig hét új országgal bővült az egyik legnagyobb hazai mobilszolgáltató nemzetközi lefedettsége.
A legtöbben azt gondolják, hogy a külföldi utazások mindig méregdrágák. Akad azonban a határainkon túl is jó néhány hely, amelyek közül párat bátran felírhatunk az idei bankacslistánkra, hiszen nem megy rá ingünk-gatyánk az utazásra.
Idén már 7. alkalommal állították össze a "Backpacker", vagyis az úgynevezett "Hátizsák Indexet", ami megmutatja, hogy Európában hova utazhatunk a legolcsóbban 2017-ben. A rangsor elkészítéséhez összehasonlították, hogy az alábbi költségek mennyibe kerülnek a vizsgált városokban:
- tömegközlekedési jegyek árai,
- egy helyi híres látványossághoz a belépőjegy ára,
- napi étkezés,
- három olcsóbb helyi sör, vagy bor (amit akár kávéra és desszertekre is elkölthetünk),
- a legjobb olcsó hotel árai.
Az eredmények azt mutatják, hogy jócskán akad azért olyan hely a közelben, ahol nem méregdrága a szállás, és a tömegközlekedés; ahol nem megy rá ingünk és gatyánk is egy ebédre, vagy egy múzeumbelépőre. Arról nem is beszélve, hogy a legtöbb helyszínre ma már fapadossal is eljuthatunk Magyarországról.
KATTINTS! Hatezerért Londonba: hogy kaphatok ilyen olcsón repjegyet?
Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!
A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)
A KSH adatai szerint egyébként 2015-ben összesen 17 millió alkalommal utaztak a magyarok külföldre, főként az osztrák és szlovák határszakaszokon, illetve a Liszt Ferenc Repülőtéren keresztül, összesen 5,7 százalékkal többször, mint az azt megelőző évben. A többnapos utazások célja a szomszédos országok mellett nagy arányban Németország, Csehország, Olaszország és Franciaország volt. No de, akkor nézzük, hova érdemes menni 2017-ben.
Íme, 2017 legolcsóbb városai - amelyek közé Budapest is bekerül:
10. Zágráb, Horvátország

9. Varsó, Lengyelország

8. Český Krumlov, Csehország

7. Kijev, Ukrajna

6. Szarajevó, Bosznia-Hercegovina főváros

5.Budapest, Magyarország

4. Belgrád, Szerbia

3. Bukarest, Románia

2. Krakkó, Lengyelország

1. Szófia, Bulgária

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Milliárdos biznisz a háttérben: a göngyölegtisztítás lehet a magyar beszállítók aduja
Pirint Tamást, a Logicon Invest ügyvezetőjét kérdeztük.
-
Újabb okosórás fizetést vezet be a Gránit Bank (x)
A Garmin és a Xiaomi okosórákon is érintésmentesen fizethetnek a napokban élesített fejlesztés révén a Gránit Bank ügyfelei. A bank az innovációval tovább bővítette a gyors és kényelmes fizetési megoldásainak körét.


