Jól megy a Japán autógyáraknak. A korábbi visszahívások ellenére jelentősen növekedett a japán gépkocsigyártók legyártott autóinak száma az elmúlt hónapban - írja a Világgazdaság.
A visszahívások dacára kivétel nélkül tekintélyes bővülést könyvelhetnek el 2009-hez képest a legnagyobb japán autógyártók. A Nissan, a Honda, a Mazda és a Mitsubishi kivétel nélkül 40% feletti növekedést könyvelhettek el 2010 májusában az előző év azonos hónapjához képest.
A milliós nagyságrendű visszahívások ellenére egyre több autót ad el a Toyota is. A japán autógyártó forgalma márciusban közel negyedével haladta meg az egy évvel korábbit, a májusban mért bővülés pedig a legyártott autók tekintetében 28%-os volt.

A Honda pedig úgy tudott világviszonylatban mintegy 43%-os kapacitásnövekedést gyáraiból kipréselni, hogy a kínai egységében két hétig sztrájkoltak a múlt hónapban, ezért 16%-kal csökkent a termelése Kínában. Ebből is látszik, hogy 2009-ben a világgazdasági válság miatt jelentősen csökkentett fordulatszámmal pörgött a termelés az autógyárakban. Idén pedig a növekvő keresletre reagálva az autógyártók könnyűszerrel tudják növelni a gyártási számot.

Drasztikusan átalakul a magyar gasztronómia a klímaváltozás miatt: komoly szemléletváltás kell a hazai konyhákban.
Ha egymás mellé tennénk mind a 2800-at, az Atlanti-óceánig is eljuthatnánk; utunk során pedig tökéletesen kirajzolódna egy a magyar társadalomról szóló szubjektív látlelet.
Már csak 500 nevező kell, hogy magyar Guinness-rekord szülessen októberben! A cél továbbra is, hogy ezren rúgjanak büntetőt az Országos Tizenegyesrúgó Bajnokságon.
A művészről eddig még nem készült monográfia, ezt a hiányt pótolja az ősszel megjelenő, kétnyelvű (magyar és angol) művészeti album készül.
-
Nem enyhül az élelmiszer-infláció, de nem mindenhol kell mélyebben a zsebünkbe nyúlni
A Lidl-nél például bővítik az akciós termékek körét.
-
Multi élelmiszerláncok: családtámogatás az árakon és a munkatársakon keresztül (x)
Évente több száz milliárdos nagyságrendben fektetnek be az árak letörésébe, valamint munkatársaik bérezésébe és egyéb juttatásaiba az árharcos multinacionális nemzetközi élelmiszerláncok.
-
Másodszor emel bért idén a Rossmann (x)
300 millió forintot fordít munkatársai fizetéseinek növelésére az idén 30 éves drogéria, amely tavaly elnyerte a Kincentric Legjobb Munkahely díját.
-
A környezetbarát IT eszközöké a jövő (x)
A világ első szén-dioxid-semleges üzleti laptopja új fejezetet nyithat fenntartható digitalizációban.
- Rejtélyes bűneset történt Svájcban
- Agresszív férfi tombolt egy szlovákiai választóhelyiségben
- Vlagyimir Putyin: Oroszország újjáépíti az elfoglalt ukrán területeket
- Szlovákia: lesz, ahol legalább 40 perccel tovább fog tartani a szavazás
- Tömegével menekülnek az örmények Hegyi-Karabahból
- Leváltották az Idegenrendészet vezetőjét
Agrárszektor Konferencia 2023
Sustainable World 2023
Mi lesz veled magyar élelmiszer?


