Különösen aggasztó, hogy a kiszivárgott adatok között viszonylag frissek is vannak.

Újabb SMS-es csalás terjed Magyarországon: ezúttal egy norvég telefonszámról követelnek parkolási bírságot. Az üzenet adahalász linket tartalmaz.
Újabb SMS-es csalás terjed Magyarországon: a Pénzcentrum olvasója egy norvég telefonszámról kapott egy tört magyarsággal írt SMS-t, amely szerint "parkolási szabálysértés történt".
Az üzenet szerint az áldozatnak 48 órája van arra, hogy fizessen, vagy "a bírság túllépése esetén a bírság összege emelkedik". Az üzenet egy linket is tartalmaz, amire vélhetően nem tanácsos rányomni, mert ellopják az adatainkat.

Rengeteg a banki csalás és átverés
Nem csak a parkolással próbálnak átverni, sőt, jellemzően inkább a bankok nevével élnek vissza. A pénzforgalmi visszaélések értéke tavaly 23 milliárd forint volt, míg idén az év első negyedévében az online csalások összege máris elérte a 9 milliárd forintot - mondta korábban a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) közigazgatási államtitkára. Túri Anikó közölte tipikus esetnek nevezte, amikor az emberek e-mailben vagy sms-ben kapnak egy linket egy webáruházhoz, ahol amennyiben megadják az adataikat, akkor gyakorlatilag az érintettek összes adata, beleértve a bankszámláikat is a csalók birtokába kerül. Arra is kitért, amikor az emberek látszólag a rendőrségtől kapnak egy sms-t, hogy büntetést fizessenek be.
Korábban a rendőrség nevével éltek vissza
Június végén pedig ismét felütötte a fejét a rendőrség nevében küldött, rossz magyarsággal megírt adathalász sms-ek trendje. Sokan valamiféle "díjbekérő" sms-t kaptak a telefonjukra egy általuk ismeretlen számtól. Az üzenetben a "RENDORSEG" hívja fel arra a figyelmüket, hogy ez az "utolsó lehetőségük" befizetni egy kicsit több, mint négyezer gorintos bírságot. Ebben szintén egy adahalász link volt elhelyezve.

Ez az új nyelvtanuló app tényleg jobb, mint a híres Duolingo? Már most tömegek kezdtek el váltani rá
Az alkalmazás arra ösztönzi a felhasználókat, hogy kizárólag a célnyelven válaszoljanak, ami természetesebb nyelvhasználatot eredményez.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Meghívó (x)
XXVII. közgyűlését tartja az MGYOSZ
-
Műtárgyak, mint befektetés: trend vagy lehetőség? (x)
Rolex és Vaszary uralják ma az értékkövető piacot
Portfolio Gen Z Fest 2025


