Jelentős változás lép életbe július 1-jétől a MOHU hulladékudvaraiban.
Itt a bejelentés: emelkedik a kétgyerekes családok adókedvezménye
Kivételesen kedden tartotta meg a Kormányinfót Gulyás Gergely, aki elmondta, szeretnék segíteni a nyugdíjasok munkavállalását, és az is elhangzott, hogy emelik a kétgyermekes családok által igénybe vehető adókedvezményt.
Ajövő évi költségvetés általános tartalékát 50 százalékkal növelik. 4 ezer milliárd forintnyi beruházás a terv. 0,6 százalékkal lesz alacsonyabb a hiánycél, mint a mostani 2,4 százalékos hiány. A szociális hozzájárulási adó 21,5 százalékról 19,5 százalékra csökken - hangzott el a Kormányinfón.
Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter arról is beszélt, fejlesztik a családtámogatási rendszert. A kétgyermekes családok által igénybe vehető adókedvezmény 40 ezer forint lesz, emellett a munkáltatókat terhelő szociális hozzájárulási adót 19,5 százalékra csökkentik.
Szó volt a nyugdíjasokról is, Gulyás úgy fogalmazott, szeretnék leépíteni a nyugdíj melletti munkavállalásra vonatkozó korlátokat. Újságírói kérdésre válaszolva a miniszter azt is elmondta, szeretnék csökkenteni a közmunkaprogramban részt vevők számát. Az is kiderült, hogy a kormány tárgyal ugyan a köztisztviselői kar tíz éve húzódó béremeléséről, de végleges döntést még nem hoztak. Még a nagyságrendről sem tudott tájékoztatást adni. Ugyanakkor elhangzott, hogy hárommilliárd forinttal támogatja a kormány a nyári diákmunkát, azokon a területeken, ahol munkaerő-hiány van - írja a 24.hu.
Címlapkép: MTI Fotó / Bruzák Noémi
2026-ban is működik a legális hiteltrükk: 0 önerővel is lakáshoz lehet jutni, de borzasztó veszélyes
A magas lakásárak miatt sok vásárlónak az önerő előteremtése jelenti a legnagyobb akadályt. Erre kínálhat megoldást a pótfedezet bevonása, amellyel akár a teljes vételár is...







