A Cápák között legújabb epizódjában ismét izgalmas vállalkozói történetek bontakoztak ki.

Egyre több magyar töri fel a malacperselyt: erre költik a megtakarításokat, jól döntenek?
Az önkéntes nyugdíjpénztárak adatai alapján a nemrég bevezetett ingatlancélú szolgáltatásokra összesen közel 13 milliárd forint kifizetési igény érkezett 2025. januárban ötezer pénztártagtól. A legtöbben jelzáloghitelük előtörlesztése vagy végtörlesztése céljából kértek pénztári kifizetést. A leggyakoribb további célok a lakás és lakóház korszerűsítése, felújítása, bővítése, összegszerűségben pedig a lakás, lakóház megvásárlása voltak.
Az önkéntes nyugdíjpénztárak 2025 januárjára vonatkozó, a Magyar Nemzeti Banknak (MNB) beküldött havi adatszolgáltatása alapján 5 064 fő nyújtott be ingatlancélú kiegészítő szolgáltatás igénylést a piaci szereplőkhöz. Ez az önkéntes nyugdíjpénztári szektor 2024. szeptember 30-i – közel 1 millió 70 ezer fős taglétszámának – mintegy fél százaléka.
Az ingatlancélú szolgáltatásokra összesen 12,7 milliárd forint kifizetési igény érkezett, ami az önkéntes nyugdíjpénztárak 2024. szeptember 30-i szektorszintű fedezeti tartalékának 0,6 százalékát tette ki. Az egy igénylőre jutó átlagos összeg 2,5 millió forint volt. 2025 januárjában – a jogszabály által adott 60 napos határidőt ki sem használva – immár négy önkéntes nyugdíjpénztár teljesített kifizetést, együttesen 369 millió forint értékben. Ez a már eddig igényelt összegek 2,9 százalékát tette ki.
Az MNB összesítése szerint a legtöbb igénylést jelzáloghitelek előtörlesztése és végtörlesztése (2 473 db, az összes igénylés 48,3 százaléka, összeg alapján pedig 6,6 milliárd forint, az igénylések 52 százaléka) céljából nyújtották be a pénztártagok. Ezt követően a leggyakoribb szolgáltatás az igénylések száma tekintetében a lakás és lakóház korszerűsítése, felújítása, bővítése (1 536 db, 30 százalék; 1,4 milliárd forint, 11,2 százalék) volt. Az összegeket tekintve a második legjelentősebb cél a lakás, lakóház megvásárlása (3,4 milliárd forint, 26,7 százalék) volt.

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Egy jó szörp titka: így lett a házi receptből sikeres vállalkozás
A semmiből indulva vált országosan ismert prémium márkává a Mayer szörp.
-
Az energiatárolás ideje eljött – Az Ön cége készen áll rá? (x)
Az energiatárolás ma már nem opció, hanem versenyelőny. A PV Napenergia szakértelemmel és jogosultsággal segít megvalósítani.
-
A zsalupiac, mint a nagyberuházások trendmutatója (x)
A nagyberuházásokon használt zsaluk forgalma jól mutatja a piaci trendeket. A Meva dunakeszi regionális logisztikai központja a nyugat-európai kivitelezőket is kiszolgálja.
Portfolio Gen Z Fest 2025


