12 °C Budapest
Emberi kéz tartja a távirányítót, amely csatornákat váltogat a televízióval.

Kvíz: Pénz és sárm a filmvásznon! Te felismered, melyik filmből vannak ezek a képkockák? Lássuk!

2025. augusztus 4. 17:59

A hatalom, a siker és a pénz kedvelt témái a filmeknek is. A főszereplők lehetnek akár kincset kereső kalózok, maffiózók, vagy csupán brókerek: a sikert és a vagyont hajszolják mind. A mai kvíz során a filmes ismereteidre lesz szükséged, a pénzzel és sikerrel foglalkozó filmekből szemezgettünk ugyanis jeleneteket. A kérdés mindig az, melyik pénzzel kapcsolatos filmből való a képkocka. Lássuk, mekkora filmrajongó vagy!

Kvíz: Pénz és sárm a filmvásznon! Te egyből felismered, melyik filmből vannak ezek a képkockák? Lássuk!

1/10 kérdés
Nem egy film dolgozza fel, hogy mit tesz az emberrel a siker és a pénz. Ezek közül melyik film jelenete látható a képen?
Milliárdos fiúk klubja
Tőzsdecápák
Brókerarcok
A Wall Street farkasa
2/10 kérdés
George Clooney és Brad Pitt sok sikerről, pénzről szóló filmben kapott szerepet. Melyik filmből való ez a képkocka?
Egek ura
A hatalom árnyékában
Ocean’s Eleven – Tripla vagy semmi
Pénzes cápa
3/10 kérdés
Több film is feldolgozta a 2008-as világválság eseményeit üzleti szempontból. Ez melyik film jelenete?
Bennfentesek
A nagy dobás
Krízispont
Válság a Wall Streeten
4/10 kérdés
Ebben a filmben a sport jelenik meg, mint üzlet. Mi a film címe?
Az utolsó csavar
Mindent egy lapra
Pénzcsináló
Az egymillió dolláros kéz
5/10 kérdés
A kincsek felkutatása mindig izgatta az emberek fantáziáját. Melyik kalandfilmben szerepel a képen látható értékes érme?
A kincses sziget
A Karib-tenger kalózai - A Fekete Gyöngy átka
Az elveszett város
Dzsungeltúra
6/10 kérdés
A hatalom és a pénz a gengszterfilmeknek is kedvelt témái. Melyik filmből való ez a képkocka?
Kánikulai délután
A Keresztapa
A sebhelyesarcú
Fedőneve: Donnie Brasco
7/10 kérdés
Volt idő, amikor az olaj volt a legnagyobb kincs Amerikában, erről szól többek közt ez a film is. Mi a címe?
New York bandái
Vérző olaj
Fantomszál
Apám nevében
8/10 kérdés
A gazdagok az utóbbi években kifejezetten céltáblává váltak, a polgárpukkasztó filmek hulláma árasztotta el a mozikat. Melyik filmből való ez a képkocka?
A szobalány
Gyújtogatók
Bolti tolvajok
Élősködők
9/10 kérdés
Ebben a filmben gazdag fiatalok borzolják a kedélyeket. Mi a címe?
Egy szent szarvas meggyilkolása
Gosford Park
Saltburn
Tehetséges Mr. Ripley
10/10 kérdés
Végül ugyancsak egy gazdagokról szóló, tipikus "eat the rich" film. Melyik látható ezek közül a képen?
A szomorúság háromszöge
A menü
Tőrbe ejtve
Joker
Címlapkép: Getty Images

Jelentem Mégsem
1 HOZZÁSZÓLÁS
Csak bejelentkezett felhasználó szólhat hozzá. Belépés itt!
A kommentkezelési szabályzatot itt találod.
Mária
7 hónapja
Egyik filmet sem láttam, csak tippeltem. Mária Ferencziné Seres
0
0
NEKED AJÁNLJUK
NAPTÁR
Tovább
2026. március 26. csütörtök
Emánuel
13. hét
Március 26.
A Lila nap
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
Agrárium 2026
Tradicionálisan hiánypótló esemény, és hasznos lehet a hazai agrárium minden méretű agrártermelői vállalkozásának
Retail Day 2026
A magyar (kis)kereskedelem jelene és jövője
EZT OLVASTAD MÁR?