Nincs kizárva, hogy a közszféra valamennyi részét érinti.
Több évre állapodnánának meg a minimálbérről
A következő 2-3 évre állapodnának meg a munkáltatók a minimálbér és a garantált bérminimum emelésének üteméről. Ebben a kormányzati oldalon is egyetértenek, de a mértékéről nincs még megegyezés. A munkáltatók legalább 13 százalékos emelést szeretnének.
A következő két vagy három évre állapodna meg a munkaadói és a munkavállalói oldal a minimálbér és a garantált bérminimum emelésének üteméről - írta a Magyar Idők.
Ugyanakkor másban nincs egyetértés a felek között, a versenyszféra és a kormány Állandó Konzultációs Fórumának keddi ülésén a jövő évi legkisebb keresetek mértékének meghatározásában nem közeledtek az álláspontok.
A szakszervezeti oldal továbbra is ragaszkodik a két számjegyű, legalább 13 százalékos minimálbér- és legalább 15 százalékos garantált bérminimum-emeléshez. A munkaadói oldal szerint viszont tartósan nem nőhet a gazdaságnál jobban a legkisebb kötelező bér, így januártól 5-5 százalékkal növelnék a béreket, majd további 2-2 százalékkal júliustól, a szociális hozzájárulási adó további 2 százalékpontos csökkentésének időpontjától.
A lap szerint elmozdulás a következő tárgyalási fordulón várható, amelyre a kormány részletes kimutatást készít a hazai keresetek helyzetéről, ágazati bontásban.
-
Indul a szezon! Mire figyelj, ha most vásárolsz kerti bútort?
Az XXXLutz szakértői szerint folyamatosan nő az érdeklődés a kerti termékek iránt.
- Orbán Viktor: az eredmények szeptemberben látszani fognak – a nap hírei
- Erdogan nem akar hallani a finn és svéd NATO-tagságról
- Bognár Györggyel erősít az MTK
- Volt elnökjelöltet vettek őrizetbe Szlovákiában
- ÉVOSZ-javaslat az emelkedő építőipari árak kezelésére
- Az ukránok már tanulják a szlovák tarackágyúk használatát
Sustainable World 2022
Portfolio Digital Transformation 2022
Külföldi piacra lépés 2022


