A magyar fiatalok harmada nehezen tudott elhelyezkedni, így akár egy évre vagy akár annál is több időre volt szüksége az első munkahelye megtalálásához.
Jelentősen nőtt a gazdagok és szegények közötti jövedelmi különbség, míg előbbiek vagyona egyre csak nő, utóbbiak munkáját a robotok megjelenése veszélyezteti - írja a Bloomberg.
2010 és 2015 között a legszegényebb és leggazdagabb 20 százalékba tartozók közötti jövedelmi különbség 29,2 ezer dollárral 189,6 ezer dollárra nőtt az amerikai statisztikai hivatal adatai szerint. A jövedelmi különbségek növekedését részben a robotok megjelenése a munkahelyeken is magyarázza, amelyek több munkafolyamatot is átvéve főként az alacsonyabban képzett dolgozókra jelentenek veszélyt.
Ráadásul a robotok térnyerése várhatóan csak fokozódni fog, a PwC tanulmánya szerint 2030-ra az amerikai munkahelyek 38 százaléka kerülhet veszélybe az automatizálás következtében. A veszélynek leginkább kitett munkahelyek a kis- és nagykereskedelemben, a szállítás és raktározásban, valamint a feldolgozóiparban vannak, a legnagyobb kihívások az alacsonyan képzett munkavállalókra várnak.
A statisztikai hivatal adatai szerint a technológiai központoknál lehetett megfigyelni a legnagyobb eltéréseket a gazdagabbak és a szegényebbek jövedelmei között. Ilyen volt Kalifornia, San Francisco, San Jose, Austin és Seattle is. Az adatokból a hírügynökség azt is kiszámolta, hogy a leggazdagabb 5 százalék és a középső 20 százalékba eső középosztálybeliek jövedelme között milyen változások történtek, és az adatok szerint 58,8 ezer dollárral nőttek a jövedelmi különbségek.
Az idén októberben harmadszorra elinduló Launchpad programról Kövesdi Gáborral, a Brancsközösség alapítójával beszélgettünk.
Van, aki meztelenül, törölközőbe csavarva kényelmetlenül érzi magát, míg szintetikus anyagból készült fürdőruhában beülni a gőzbe több okból sem szerencsés.
A Fekete pont című film kampánya hatalmas sikert aratott a Brancs közösségi finanszírozási platformon, amely minden előzetes várakozást felülmúlt.
A legkisebbek számára is érthetővé és elérhetővé tenné a tudományt a korábban a NASA-ban is dolgozó Hargitai Henrik bolygó- és felszínalaktan-kutató.
-
Rohamosan csökken a hazai borfogyasztás, de a szakértőknek van megoldásuk a helyzetre
A klímaváltozás sem könnyíti meg a borászatok dolgát.