Jogi vitákat válthat ki jövőre a vállalatok és az adóhatóság között az ingatlanok definiálásával kapcsolatos pontatlan törvényi szabályozás - írja a Napi Gazdaság.
2010-től kezdődően nem csak az ingatlan átruházása esetén, hanem az ingatlanvagyonnal rendelkező vállalatok eladása után is illetéket kell fizetni. A vita tárgya a társaságok egyes vagyonelemeinek besorolása körül bontakozhat ki. Amennyiben egy vagyonelem ingatlantól különböző eszköznek minősül nem kell utána illetéket fizetni, így érthető, hogy a vállalatoknak az érdekük azt diktálja, hogy a társaság vagyonának minél kisebb része legyen ingatlan és minél nagyobb része ingatlantól különböző tárgyi eszköz.
Az illeték mértéke nem lesz csekély: 200 millió forintos plafon mellett, 1 milliárd forintig az ingatlan értékének 4%-a, egymilliárd forint felett pedig a piaci érték 2%-a.
Az illetéktörvény azonban nem tartalmaz definíciót az ingatlanokra, az áfa törvény pedig csak a lakóingatlanok fogalmát tisztázza. A társasági adótörvény szerint az ingatlan "a föld és a földdel alkotórészi kapcsolatban álló minden dolog", a Ptk. alapján pedig a 12 négyzetméternél nagyobb alapterület, és az elbontása, darabokra szedése során bekövetkező értékveszés az ingatlant meghatározó tulajdonságok - írja a lap.
Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!
A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)
Érdekes kérdés, hogy minek minősül egy 12 négyzetmétert meghaladó fixen telepített műszaki berendezés. Nem mindegy ugyanis, hogy egy cég eladásakor meg kell-e utána fizetni az illetéket vagy sem. További kellemetlenséget jelenthet, ha az adóhatóság utólag minősít egy berendezést ingatlannak, és az illeték kiszabása mellett bírságot és késedelmi kamatot is behajt az illetékfizetést elmulasztótól.

Drasztikusan átalakul a magyar gasztronómia a klímaváltozás miatt: komoly szemléletváltás kell a hazai konyhákban.
Ha egymás mellé tennénk mind a 2800-at, az Atlanti-óceánig is eljuthatnánk; utunk során pedig tökéletesen kirajzolódna egy a magyar társadalomról szóló szubjektív látlelet.
Már csak 500 nevező kell, hogy magyar Guinness-rekord szülessen októberben! A cél továbbra is, hogy ezren rúgjanak büntetőt az Országos Tizenegyesrúgó Bajnokságon.
A művészről eddig még nem készült monográfia, ezt a hiányt pótolja az ősszel megjelenő, kétnyelvű (magyar és angol) művészeti album készül.
-
Másodszor emel bért idén a Rossmann (x)
300 millió forintot fordít munkatársai fizetéseinek növelésére az idén 30 éves drogéria, amely tavaly elnyerte a Kincentric Legjobb Munkahely díját.
-
A környezetbarát IT eszközöké a jövő (x)
A világ első szén-dioxid-semleges üzleti laptopja új fejezetet nyithat fenntartható digitalizációban.
-
Az élelmiszer-infláció letöréséhez nem elég a 6 árharcos multi élelmiszerlánc (x)
Az élelmiszer-inflációban jelenleg gyengülés tapasztalható, amiben a multinacionális élelmiszerláncok árpolitikája is fontos szerepet játszik.
- Figyelem, a hétvégén változások lesznek a vasúti közlekedésben!
- Európa bajban: megugrott a halálozások száma a nyári hőhullámban
- Szakértő: a bírságolással a gazdagok sportja marad a gyorshajtás
- Elektromos autós rivalizálás: Kína válaszul rátaposott a gázra
- Dühöng a Dunakanyar a gigadugó miatt
- A nyugdíjemelésről is tárgyalt a kormány, de mennyi lesz az annyi?
Agrárszektor Konferencia 2023
Sustainable World 2023
Mi lesz veled magyar élelmiszer?


