Több mint 40 millió forintot kell visszafizetnie az UniCredit Banknak egy gyulai devizahitel-károsult család számára.
Szóban is nyilatkozhatnak hitelszerződésük megkötéséről a videós azonosítási folyamat végén a Cofidisnél személyi- és áruhitelt igénylő ügyfelek. A termék az első ilyen Magyarországon - írja a Cofidis sajtóközleményben.
Az úgynevezett "hangaláírással" a 2017 óta működő videós azonosítási és a 2018 novemberben indult elektronikus aláírási folyamat egészült ki. Az új fejlesztéssel lényegében a hangunkkal "írunk alá," szóbeli nyilatkozatot teszünk, hogy aláírtnak tekintjük a szerződést. A szóbeli szerződéskötéssel jelentősen lerövidül az igényléstől az utalásig terjedő átfutási idő, ami pozitív bírálat esetén akár 24 órán belül megtörténhet. Az év végi éles tesztelést követően a szolgáltatás elérhető személyi kölcsön és áruhitel termékeknél, meglévő, valamint új, bármilyen banki ügyfél számára és nem függ az igényelt hitelösszeg mértékétől.
Az eddigi statisztikák alapján a videós azonosítás szolgáltatást igénylők nagyságrendileg 10-12 perc alatt viszik végig a beazonosítási folyamatot. A teljes termékpalettát tekintve már az ügyfelek 25-30 százaléka vesz fel kölcsönt videós azonosításon keresztül és ugyanezen igénylők 40 százaléka elektronikusan írja alá szerződését.
AI in Energy 2026
AgroFood 2026
Portfolio Investment Day 2026
Hitelezés 2026
Women's Money & Mindset Day 2026








