Sokan egyáltalán nem állnak szóba a bankokkal.
Sorra tűnnek el a magyar bankfiókok: mi lesz az alkalmazottakkal?
Sokéves mélypontra zsugorodott a hitelintézeti szektor fiókhálózata az első negyedév végére, de az alkalmazottak száma nőtt - írta a Világgazdaság.
A Magyar Nemzeti Bank adatai szerint márciusban 2007 hitelintézeti értékesítési egység működött országszerte, 15,9 százalékkal, nagyjából 380-al kevesebb, mint egy évvel korábban. Ezzel folytatódott az évek óta tartó trend: három éve még csaknem 2800, 2014 elején pedig 3200 egység volt. A fiókhálózat zsugorodását segítette az elektronikus szolgáltatások terjedése, az ügyfelek egyre kevesebb banki műveletet végeznek személyesen a fiókokban.
A banki dolgozók száma viszont nőtt, az első negyedévben az átlagos létszám meghaladta a 39,5 ezret, ami mintegy 350 fős, 0,8 százalékos bővülés az egy évvel korábbihoz képest. A lap arra is rámutat, hogy élénk a banki álláspiac, a kilenc legnagyobb szolgáltató honlapján aktuálisan 1050 élő állásajánlat szerepel.
A pandémia alatt megugrott a szobanövények, és kertészeti eszközök iránti kereslet, 2020-ban a szobanövények tekintetében 8%-os emelkedést észleltek a piaci szereplők.
Szinte semmi sem fejleszti olyan gyorsan és hatékonyan a legkisebbek agyát, mint a társasjáték.
Drágulnak az ingatlanok, emelkednek a hitelkamatok: ez pedig szinte egyenes út a lakhatási válsághoz. Nálunk is működhet az, ahogy az USA-ban megoldották?
A Kickstarternek és az Indiegogonak hála a közösségi finanszírozási forma évek óta világszerte népszerű és most megérkezett Magyarországra is, a Brancs formájában
-
Szakképzett és megbízható mester csak néhány kattintásnyira Öntől! (x)
Otthonfelújítást tervez? Felejtse el a stresszt! Küldjön keresletet és válasszon a több mint 5.000 különböző építőipari vállalkozó közül.
- Cannes: védelmébe vette az orosz filmeseket a neves ukrán rendező
- A Konferencia-liga döntője koronázza meg a szerdát – sport a tévében
- Pécs a "Mediterrán szerelemre" szavazott
- Kerülik a magyar síneket a fuvaroztatók
- Már most nagyobb lehet az oroszok vérvesztesége, mint az afgán háború tíz éve alatt, sőt
- Azonnal levélben fordultak Orbán Viktorhoz a pedagógus-szakszervezetek
Külföldi piacra lépés 2022
Tiszaújváros – Kelet-magyarországi Gazdasági Fórum 2022


