-5 °C Budapest

Le sem járt a moratórium, mégis rengeteg magyart lakoltattak ki

2019. május 7. 08:30

Hiába volt április 30-ig kilakoltatási moratórium, így is több mint száz ingatlan-végrehajtás történt 2019 első negyedévében, ezek felében pedig a karhatalom is szerepet játszott.

Április 30-án lejárt a kilakoltatási moratórium, amelyet követően újabb emberek kerülhetnek utcára. Ennek kapcsán az atv.hu azt akarta megtudni a Magyar Bírósági Végrehajtói Kamarától, hogy 2019 első negyedévében mennyi végrehajtás történt. A portál megkeresése után az adatok is felkerültek a kamara honlapjára. Kiderült, hiába volt érvényben a kilakoltatási moratórium, amelynek érvénye alatt hivatalosan nem lehet tartozás miatt senkit sem kilakoltatni, 114 alkalommal került sor valamilyen ingatlannal kapcsolatos végrehatási cselekményre.

A statisztikák szerint a kilakoltatások így oszlottak meg:

  • lakóingatlan sikeres árverését követő birtokba adás miatt: 70,
  • lakásügyben hozott határozat végrehajtása miatt: 14,
  • a Nemzeti Eszközkezelő kérelmére elrendelt eljárás során: 10,
  • önkényesen elfoglalt lakás kiürítése miatt: 19,
  • bírósági végrehajtáson kívüli értékesítést követően: 1.

Aaz első negyedévben a 114 végrehajtás felében volt szükség a karhatalom jelenlétére - vonta le a következtetést a portál az adatsorból.

NEKED AJÁNLJUK
PC BLOGGER & PODCASTER
Bankmonitor  |  2026. január 8. 12:39
Az MNB lakáshitel statisztikái alapján 273,99 milliárd forint összegben kötöttek szerződést a magyar...
MEDIA1  |  2026. január 8. 11:32
Az Indamedia Csoport portfóliójába került a Weborvos nevű egészségügyi szakportál. A lap új főszerke...
Holdblog  |  2026. január 8. 09:16
A gyengülő dollár, az Európával szembeni részvénypiaci alulteljesítés és az általános bizalmatlanság...
Kasza Elliott-tal  |  2026. január 5. 19:14
Nézegettem ma a részvényeim árfolyamát, és a Comcast elég furcsa volt, nagy réssel esett január máso...
NAPTÁR
Tovább
2026. január 8. csütörtök
Gyöngyvér
2. hét
EZT OLVASTAD MÁR?