Lassú javulást mutat a magyar lakosság pénzügyi helyzete, és ezzel a hitelfelvételi hajlandóság is növekedésnek indult.
November 15-ig adhatja le igénylését az, aki még ebben az évben Diákhitelben szeretne részesülni. Az idei tanévtől praktikus módon a hallgatók saját felsőoktatási intézményük belső tanulmányi rendszerein (ETR/Neptun) keresztül is elindíthatják az ügyintézést, legyen szó akár a szabad felhasználású Diákhitel1-ről vagy a képzési költségekre fordítható Diákhitel2 konstrukcióról - tájékoztatta a Pénzcentrum.hu-t a Diákhitel Központ Zrt.
Nem késő lépni, ha valaki úgy dönt, még az idei évben szüksége lenne anyagi segítségre. Aki ugyanis november 15-ig leadja Diákhitel igénylését, december 13-ig a kért összeghez jut. Rengeteg időt és energiát spórol meg az a hallgató, aki élve az egyszerűbbé vált igénylési lehetőséggel, saját intézményének belső tanulmányi rendszerén (ETR/Neptun) keresztül kezdi meg az ügyintézést, melyet a Tanulmányi Osztályon vagy a kijelölt hitelleadási pontokon helyben hitelesíthet is aláírásával.
Továbbra is mindkét Diákhitel-konstrukció a fiatalok rendelkezésére áll: a 7,5 százalékos kamatlábú Diákhitel1 felhasználásáról a hallgató dönthet, úgy ahogy a megigényelt összeg nagyságáról is. Képzési formától függetlenül havi 15 ezer, 21 ezer, 25 ezer, 30 ezer, 40 ezer vagy 50 ezer forint igényelhető.
Az államilag támogatott, 2 százalékos kamatú Diákhitel2-re csak az önköltséges képzésben résztvevő hallgatók jogosultak. Felvehető maximuma a hallgató képzési díja, mely közvetlen a felsőoktatási intézmény számlájára kerül utalásra.

Óriási hiteldilemma előtt áll rengeteg magyar család: milliókat spórolhatnak így, de van egy bökkenő
Az MNB legfrisseb adatai alapján idén februárban már megközelítette a 17,3 millió forintot az újonnan felvett szabad felhasználású jelzáloghitelek átlagos szerződéses összege.

Ismét egyre többen zsebelnék be az állami ingyenmilliókat: újra kígyóznak a sorok a magyar bankokban
A babaváró hitelek piacán januárhoz képest növekedett a kihelyezett hitelek összege.

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
A fiatalok vállalkozásindítását ösztönzi az OTP Bank új pályázata
OTP Junior Piacralépők címmel vállalkozói versenyt hirdetnek fiatalok számára.
-
Neked 1%, nekik egy újabb lépés a kórházi magány ellen (x)
Az Amigos a gyerekekért önkéntesei, 10 éve viszik a játékos nyelvtanulást a kórházakba. Segítsd őket, hogy jövőre is ott lehessenek a kórházi ágyak mellett.
-
Kiváló minőségű tejtermékek minden napra (x)
A Sole-Mizo Zrt. hat Mizo márkaterméke szerezte már meg a KMÉ-védjegyet, amely a kiemelkedő minőség garanciája a fogyasztók számára.
Portfolio Gen Z Fest 2025


