Egy hónap múlva lépnek hatályba a körültekintő lakossági hitelezésről szóló kormányrendelet egyes passzusai, melyek a leendő adósok hitelezhetőségi korlátait határozzák meg. A szigorítások láttán megállapítható, hogy ismét szorosabbra húzzák a nadrágszíjat a hitelfelvételen gondolkodó adósoknál - írja a Világgazdaság.
A június 11-től életbe lépő szabályok közül az egyik legfontosabb változás, hogy a továbbiakban nem lehet kizárólag fedezet alapon hitelezni, így a kérelmező hitelképességét minden esetben meg kell vizsgálni. A szigorítás további elemeit az alábbi táblázat tartalmazza.

A jogszabály hatására valószínűleg tovább szűkül a potenciális hitelfelvevők száma, hiszen a kérelmezőkkel szemben minimális rugalmasságot sem engedélyez a rendelet. Szakértők szerint az egyéb szolgáltatóknál lévő hitelek ellenőrizhetőségét egy teljes körű adósnyilvántartás oldhatná meg.
Óriási botrány robbant: úgy vertek át rengeteg Visa és MasterCard kártyatulajt, hogy észre se vették
A kártérítésre azok az ügyfelek jogosultak, akik független, nem banki üzemeltetésű ATM-eknél fizettek díjat készpénzfelvételkor.
-
Húsz évre bebiztosították magukat: így juthat fix áron zöldáramhoz ez az ipari óriásvállalat
Tóth Zoltánt, az E.ON EIS (Energy Infrastructure Solutions) megoldásértékesítési osztályvezetőjét kérdeztük.
-
Gesztenye-feldolgozó, pizzéria, repülőgyár, fémipari vállalat - négy cég, négy iparág és azonos kihívások (x)
Az E.ON sikeres hazai kkv-kal közös együttműködésben mutatja be, hogyan tud segíteni egy energiaszolgáltató a cégek versenyképességében.








