Nyolc embert - köztük öt észtet, egy oroszt és egy moldovait - gyanusítanak a Royal Bank of Scotland elektronikus fizetési rendszerének meghackelésével, akik több mint 9 millió dollárt loptak el 12 óra leforgása alatt, a világ 280 különböző országában.
Az ügyészek úgy fogalmaztak, hogy a világ egyik legkifinomultabban, és legszervezettebben elkövetett hacker támadását követték el a gyanúsítottak. A 20-33 év közötti elkövetők különböző cégek oldalait törték fel, hogy megszerezzék munkbérek kifizetésekor használt bankkártyák adatait. A kártyák legyártáshoz, feltételezések szerint az atlantai székhelyű, bankkártyás fizetések elektronikus lebonyolításáért felelős RBS WorldPay rendszerét is feltörték.
Ezek után 44 kártyával az Egyesült Államok, Japán, Kanada, Ukrajna és Hongkong 280 városának közel 2100 ATM automatájából több millió dollárt vettek fel.
A pénzt felvevők az összeg 30-50 százalékát megtarthatták, a többit átadták a szervezőknek.
A vádlottak közül néhányat még nem adtak ki Amerikának, azonban ha a bíróság elítéli őket, akár 30 év börtönbüntetést is kaphatnak.

Úgy kellett már ez a pénz a városoknak, mint egy falat kenyér: gigatámogatást kap rengeteg település
Az OTP Bank az előző uniós ciklus kezdete óta közel 400 önkormányzati fejlesztéshez nyújtott kiegészítő forrást.

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.


