Azokban az amerikai államokban, ahol a törvények megengedik, hogy az adósságbehajtók levonják az adósok fizetéséből a tartozásukat, sokkal több magáncsődöt regisztálnak, mint azok, ahol a törvények tiltják vagy korlátozzák az efféle praktikákat.
Az adatok jól tükrözik a bankok egyik legnagyobb problémáját, mely a magáncsőd intézményének bevezetésével itthon is napirendre kell, hogy kerüljön a pénzintézeteknél. Jelesül, hogy ha egy bank megpróbálja behajtani a késedelmes követelését, lehet, hogy maga viszi csődbe az ügyfelet, azután pedig lehet, hogy sokat vagy hiába fog várni a pénzére.
Az Associated Press milliónyi magáncsőd anyagot átvizsgálva jutott arra a következtetésre: a bankok behajtói tevékenysége csak az ügyfelek pénzügyi sebezhetőségéhez járul hozzá. Az összegyűjtött adathalmazból kiderül: bár a csődbement ügyfelek száma államról államra változik, azon államokban, ahol a behajtást nem, vagy csak korlátozott mértékben engedik, sokkal kisebb a csődeljárások száma. Észak-Karolina, Pennsylvania, Dél-Karolina, Florida és Texas mind feltűnően kevesebb csődöt kénytelen kezelni, mint a többi állam.

A különbség a szomszéd államok között különösen megdöbbentő. Dél-Karolinában negyedannyi csődeljárás indul, mint a szomszédos Georgiában. Pennsylvania és Ohio között az arány egy a kettőhöz. Texas minden szomszéd államnál kevesebb csőddel kell, hogy elbánjon. Összességében az Egyesült Államokban 42 százalékkal magasabb a csődök aránya az ügyfelek körében, mint az említett öt államban.
A csődeljárások száma egyébként 2005 óta folyamatosan emelkedik egy törvényi módosításnak köszönhetően. Idén májusban 35 százalékkal több ilyen ügy indult, mint egy évvel korábban, és összesen 1,2 millió periratot nyújtottak be az elmúlt 12 hónapban az Egyesült Államokban.

Óriási hiteldilemma előtt áll rengeteg magyar család: milliókat spórolhatnak így, de van egy bökkenő
Az MNB legfrisseb adatai alapján idén februárban már megközelítette a 17,3 millió forintot az újonnan felvett szabad felhasználású jelzáloghitelek átlagos szerződéses összege.

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Egy jó szörp titka: így lett a házi receptből sikeres vállalkozás
A semmiből indulva vált országosan ismert prémium márkává a Mayer szörp.
-
Neked 1%, nekik egy újabb lépés a kórházi magány ellen (x)
Az Amigos a gyerekekért önkéntesei, 10 éve viszik a játékos nyelvtanulást a kórházakba. Segítsd őket, hogy jövőre is ott lehessenek a kórházi ágyak mellett.
-
Kiváló minőségű tejtermékek minden napra (x)
A Sole-Mizo Zrt. hat Mizo márkaterméke szerezte már meg a KMÉ-védjegyet, amely a kiemelkedő minőség garanciája a fogyasztók számára.
Portfolio Gen Z Fest 2025


