Országszerte több mint 150 családi gazdaság, pince nyitja meg kapuit 2025. augusztus 23. és október 4. között, és kalauzolja el az érdeklődőket a vidéki élet...
Ilyen egyszerűen turbózhatod fel otthon a wifit: wifi jelerősítő, wifi jelerősítés házilag
Wifi jelerősítő házilag: olcsó és egyszerű módszerek otthonra, wifi erősítő praktikák, a jeladó elhelyezése a hatóerő sugarának megnöveléséhez és az elektromos zavar elkerüléséhez.
A te otthonodban sem egyformán erős a wifi jel? Előfordul, hogy a szobának csak egy bizonyos pontján tudsz csatlakozni a hálózatra? Nem egyedülálló problémáról van szó, ez sajnos a legtöbb háztartásban így működik, de ahelyett, hogy szokásaidat a wifi hatósugarához alakítanád, erősítsd meg otthon Te a wifidet. Számos házi praktika létezik arra, hogy otthonod minden pontján elérd az internetet, mégse kelljen routert váltanod. A wifi jelerősítő költséghatékony segítségként könnyítheti meg mindennapjaidat.
A wifi jel gyengeségének okai
Előfordulhat, hogy túl sok wifi hálózat működik a környéken, így a kereszteződő hálózatok megzavarhatják egymás működését. Ez a probléma legfőképpen a sűrűn lakott, nagyvárosi övezetekre jellemző, leggyakrabban viszont egy nagyon is egyszerű problémáról van szó: a jelnek túl sok falon keresztül kell áthaladnia, a router teljesítménye pedig ehhez nem elég. A router működését zavarhatják otthonunk elektromos készülékei is, beleértve a vezeték nélküli telefonokat, csengőket, távirányítású játékokat, de akár egy fénycső vagy egy konyhai kisgép is okozhat zavart a rendszerben. Ugyanakkor ezt a zavaró hatást fordítva, a wifi is kifejtheti a háztartás elektronikájára.
Hová helyezzük a routert?
Semmiképp sem a konyhába! Wifi jelerősítő törekvéseink semmit sem érnek ebben a helyiségben, ugyanis a konyhában található a legtöbb háztartási kisgép, ami mind megzavarhatja routerünk működését. A jeladó optimális helye a lakás középpontjában van, feltéve, ha nem a konyha az, de számításba kell vennünk a vastag falakat is, amiken nehezen hatolnak át a sugarak.
Házi praktikák: hogyan növeljük a hatótávot?
Az antennák beállítása majdnem ugyanolyan fontos, mint a jeladó elhelyezése: wifi jelerősítés céljából állítsuk az antennákat vízszintes vagy függőleges pozícióba attól függően, hogy milyen irányban akarjuk erősíteni a jelet. Wifi jelerősítő eszközöket is használhatunk, amelyek egyszerű, konnektorba dugható vagy újabban mobil kütyük, ám csak akkor fejtik ki hatásukat, ha olyan helyre tesszük őket, ahol még erős a wifi. Segítségül hívhatunk telefonos applikációkat is, amelyekkel mérhetjük wifink erősségét tetszőleges távolságon belül, vagy akár lakásunk alaprajzára vetítve meghatározhatjuk a jeladó megfelelő pozícióját.
JÓL JÖNNE 3,3 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 3 300 000 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót havi 70 324 forintos törlesztővel a CIB Bank nyújtja (THM 10,61%), de nem sokkal marad el ettől az UniCredit Bank 71 484 forintos törlesztőt (THM 11,39%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
Őrült DIY kísérletek: hogyan (ne) próbáljuk erősíteni a jelet?
Otthoni wifi jelerősítés? Számtalan legendás próbálkozásról hallhattunk már, itt van néhány példa, amiket talán te is szívesen kipróbálnál.
- Hajcsatok az antennák végén? Attól, hogy meghosszabbítjuk fémcsatokkal az antennák végét, a tévhitekkel ellentétben nem fog nőni a wifi hatósugara.
- Ceruzaelemek az antennák végén? Sikerülhet! Az elemek még ha csak kis mértékben is, de segíthetnek a wifi jelerősítésben.
- Sörösdoboz? Az alumínium, mint wifierősítő bármilyen furcsa forrásból is származzék, a wifi antennáira ragasztva segíthet a hatósugár növelésében.

Most kiderült: hetek óta sós hazánkban is a Maros vize a parajdi katasztrófa miatt – mégis mennyire?
Továbbra sem sikerült elterelni a Korondi-patak vizét a parajdi sóbányánál, így az továbbra is jelentős mennyiségű oldott sót szállít, amiből bőven jut a Maros folyóba...
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Hitelfelvétel 2025-ben: mire figyelnek leginkább a magyarok?
Kutatásunkban arra keressük a választ, hogy olvasóink milyen szempontok alapján vesznek fel hitelt.
-
Az OTP Bank elkötelezett a digitális fejlesztések támogatása mellett (x)
Új, online gyorsan és kényelmesen igényelhető hitelterméket vezetett be az OTP Bank kisvállalkozói ügyfelei számára
-
Jön a nyári kupondömping a SPAR-nál! (x)
Több száz termék akár féláron – indul a SPAR nyári kuponakciója! Júliusban visszatérnek a SPAR kuponnapok, ahol nemcsak a strandtáskád, hanem a bevásárlókosarad is tele lehet kedvezményekkel!
-
Digitális vállalkozói számla a BinX-től (x)
Gyors, modern és ügyfélbarát vállalati számlaszolgáltatást kínál a hazai neobank, a BinX, sőt a tranzakciós illetéket sem hárítja át ügyfeleire.


