Újabb kihívás elé néznek a patikák: a terhek csak egyre nőnek a járvány kitörése óta
A Hálózatban Működő Gyógyszertárak Szövetsége (HGYSZ) azzal a kéréssel fordult a Pénzügyminisztériumhoz, hogy vizsgálják felül a kiskereskedelmi különadóról szóló törvényjavaslatot és mentesítsék a gyógyszertárakat a különadó folyamatos megfizetése alól. A Szövetség méltánytalannak érzi, hogy a gyógyszertárakat is kötelezik a kiskereskedelmi adó megfizetésére, mivel alapvető és kiemelt tevékenységük az egészségügyi szolgáltatások nyújtása.
Habár a járványhelyzet jelentős kihívások elé állította a gyógyszerellátást, Szövetségünk tudomásul vette az egyszeri kiskereskedelmi adó kivetését, mivel fontosnak éreztük, hogy a mindennapi munka mellett a gyógyszertárak is hozzájáruljanak a Járványügyi Alaphoz. Az április 28-án benyújtott “a kiskereskedelmi adóról" szóló törvényjavaslat azonban már nem csak egyszeri, hanem folyamatos és állandó jelleggel kötelezné a gyógyszertárakat a kiskereskedelmi adó megfizetésére - írja a HGYSZ közleménye.
Az ágazatot szabályozó ún. Gyógyszergazdaságossági törvény alapján a gyógyszertár "egészségügyi szolgáltatást végző egészségügyi intézmény". Ennek megfelelően a kereskedelmi egységektől eltérő rendszerben működnek, így sokkal szigorúbb előírásoknak kell megfelelniük. A gyógyszertárakban magasan kvalifikált, képzett munkaerő áll a betegek rendelkezésére és alapvető feladatuk az olyan egészségügyi szolgáltatások biztosítása a gyógyszertárba betérők részére, mint például a gyógyszerek tanácsadással egybekötött kiszolgáltatása, a magisztrális gyógyszerkészítés és a gyógyszerészi gondozás.
Ezek alapján Szövetségünk álláspontja szerint nehezen értelmezhető, hogy a kiskereskedelmi különadó meghatározása során a kormányzat miért tekinti a gyógyszertárakat kiskereskedelmi egységnek. A gyógyszertárak már a koronavírus járványt megelőzően is számos kihívással néztek szembe, és a helyzetüket tovább súlyosbították a védekezéssel járó költségek.
A gyógyszertárak működésével kapcsolatos előírásoknak való megfelelés, valamint a gyógyszerellátás magas minőségének biztosítása folyamatos fejlesztést igényel a gyógyszertáraktól. A Szövetség úgy véli, hogy a koronavírus-járvány okozta gazdasági helyzet, valamint a kiskereskedelmi adó fizetése együttesen arra kényszerítheti a gyógyszertárakat, hogy felülvizsgálják a rövid-, közép- és hosszú távú beruházási és innovációs terveiket. A Szövetség a Pénzügyminisztérium mellett az EMMI Egészségügyi Államtitkárságának, valamint az Országgyűlés Gazdasági Bizottságának is elküldte javaslatát.
Közösségi finanszírozással adnák ki újra a 2012-es év gyerekkönyvét, a Dobozvárost.
A vállalkozásunk sikere rengeteg dolgon múlhat, nem elég az ötlet, bizony kemény munkát kell fektetni a sikerbe.
Tíz év után ismét megjelenhet Lakatos István Év Gyerekkönyve-díjas meseregénye, a Dobozváros!
A kutatók szerint az egyik ok, amiért az adakozás javíthatja a fizikai egészséget az az, hogy segít csökkenteni a stresszt és a feszültséget.
-
Több mint 30 ezer tonna élelmiszert mentettek meg a kidobástól
Öt év alatt az élelmiszer-felesleg közel felét hasznosította a Tesco.
-
Fellendült a tőkebevonás a cégeknél
Túlélés, beruházás, felvásárlás – a Hiventures tőkével támogatja.
- Anne Heche színésznőt egy okból tartják még életben
- Hatalmas tűzzel küzd Hawaii – videó
- Klímapolitika: az erdők kitermelése a lehető legrosszabb forgatókönyv
- "Vedd vissza Ronaldót!" - Frappáns reakció a Real elnökétől - videó
- Friss számok: pozitívban az ipari termelés
- Teljes titoktartást kért a násznéptől Hosszú Katinka
Portfolio Future of Finance 2022
Energy Investment Forum 2022 - A MEKH szakmai támogatásával
Private Health Forum 2022


