Bod Péter Ákos: durva, amit a forint csinál, meddig tarthat ki az ereje?
Bár a 380-390 forintos euróárfolyam erősnek tűnik, hosszabb távon a magyar fizetőeszköz jelentősen gyengült.
Bár a 380-390 forintos euróárfolyam erősnek tűnik, hosszabb távon a magyar fizetőeszköz jelentősen gyengült.
A Mol részvényesei a mai rendkívüli közgyűlésen jóváhagyták a társaság holdingstruktúrává történő átalakítását,
Magyarország egyre inkább a „dél-amerikanizálódás” útjára lépett, a társadalom a szegények és a szupergazdagok csoportjára szakadt?!
A Pénzcentrum most összeszedte, hogy a szakértők és a szakma, hogyan reagált az utóbbi időben az árréstop hatásaira.
A 2025. 41. heti összefoglalónkban a legfontosabb magyar gazdasági és társadalmi témákat gyűjtöttük össze.
Surányi György és Bod Péter Ákos is bírálta Nagy Márton nyilatkozatát, amely szerintük gyengíti az MNB hitelességét és a forint árfolyamát.
A magyar kormányfő erős narratívát fogalmazott meg tavaly év elején azzal kapcsolatban, hogy milyen irányba kellene Magyarországnak. A tettek azonban még váratnak magukra.
Bod Péter Ákos: Magyarország gazdasági helyzetét továbbra is súlyosbítja a fiskális alkoholizmus jelensége.
Noha Orbán Viktor továbbra is eltökélt a magyar gazdaság teljesítményének fellendülését illetően, korántsem biztos, hogy sikerül kitörnünk a hosszú évek óta tartó recesszióból.
Bod Péter Ákos: Magyarország gazdasági teljesítménye az elmúlt években jelentősen elmaradt a régió más országaitól, különösen a külső sokkok idején.
A gazdaság jelenlegi állapotát vitatta meg Závecz Tibor, Pogátsa Zoltán és Bod Péter Ákos a VIG konferenciáján, amin a Pénzcentrum is részt vett.
Sok ember bizalma megrendült a pénzügyi, gazdasági rendszerekben, és a jelenlegi bizonytalanság ezen egyáltalán nem segít - véli a volt jegybankelnök.
Bod Péter Ákos: Magyarországon már jó ideje nem több, hanem jobb munkahelyre lenne szükség – amely termelékenyebb, és kevésbé van kitéve konjunkturális ingadozásnak.
Bod Péter Ákos, a Magyar Nemzeti Bank korábbi elnöke szerint Donald Trump bejelentett vámintézkedései történelmi visszalépést jelentenek.
Szerinte az infláció kezelése átfogó gazdaságpolitikai lépéseket igényel, de a jelenlegi helyzetben ennek megvalósítása nehézségekbe ütközik.
Szédületes értéknövekedést hozott tető alá az elmúlt évben az arany árfolyama: nemrégiben történelmi csúcson is járt.
Az évkezdet önmagában nem mindig fordít a világ állásán, különösen gazdasági ügyekben: léteznek tartós kötöttségek, nehezen módosuló folyamatok.