Egyre több magyar mond nemet a benzinkutakra: elegük lett a horror árakból?
Az elektromos autók térnyerése Magyarországon továbbra is töretlen, és az év eleje is erős lendülettel indult.
Az elektromos autók térnyerése Magyarországon továbbra is töretlen, és az év eleje is erős lendülettel indult.
Ismét zsugorodott a magyar gazdaság, amelyhez a régiós problémák mellett a villanyautó-piac jelenlegi helyzete is hozzájárult.
A legfontosabb projektelemeket maradéktalanul meg tudta valósítani a kivitelező Duna Aszfalt.
A Dacia Bigster megérkezett a magyar piacra a hivatalos árakkal. Legolcsóbban 9 999 000 forintért lehet megvenni.
Jól kezdte a 2025-ös évet a magyar autópiac, tavalyhoz képest januárban több mint negyedével emelkedett a forgalomba helyezések száma.
Itthon is elérhető az elektromos BMW iX felfrissített változata. Az újdonság 33,1 millió forintról indul, a csúcsverzió alapára viszont már majdnem 50 millió forint.
Alapos frissítést kapott a Ford slágermodellje, a Kuga, amelyről a gyártó azt ígérte, 900 kilométert is meg tud tenni egy tankkal.
A BYD brazíliai gyárépítésén dolgozó kínai munkásokat rabszolgaszerű körülmények között foglalkoztatták.
A Nissan jelentős leépítéseket jelentett be három amerikai üzemében, ahol végkielégítési csomagokat kínál a dolgozóknak és csökkenti a műszakok számát.
A csökkenő tendencia folytatódik az üzemanyagárakat tekintve, szombaton a gázolaj nagykereskedelmi ára bruttó 2 forinttal kerül majd kevesebbe.
Az első ütemben a déli híd lesz lezárva, de az északi felüljáró kétirányú lesz, ahol irányonként egy-egy sávon haladhat majd a forgalom.
Télen a legfontosabb paraméter a gázolaj hidegszűrő képessége, ami azt a hőmérsékletet határozza meg, amely alatt a jármű már nem működik.
A Tesla részvényei emelkedtek a tőzsdén, miután a vállalat bejelentette terveit az olcsóbb elektromos járművek és az önvezető autós szolgáltatások terén.
A Tesla 2025 első felében piacra dobja új, olcsóbb elektromos autóit, és júniusban megkezdi egy fizetős önvezető autószolgáltatás tesztelését.
A Toyota 2024-ben is megőrizte vezető pozícióját a globális autópiacon, bár eladásai 3,7%-kal csökkentek a japán piac visszaesése miatt.
Csütörtökön reggel több vármegyében is sűrű köd alakítja majd a közlekedési viszonyokat.
Ezekre a kérdésekre minden magyar autósnak tudnia kell a választ: brutális, átlagosan 35%-os hatósági áremelés jön! Töltsd ki a Pénzcentrum mai kvízét – ez a tudás még jól jöhet!
A műszaki vizsga áremelés rendelet célja az időszakos műszaki vizsgálatokat végző vállalkozások megfelelő díjazásának biztosítása és a felmerülő költségek fedezése volt.
A Nemzeti Útdíjfizetési Szolgáltató Zrt. (NÚSZ Zrt.) adatai szerint az idei évre 1,4 millió darab éves országos és vármegyei autópálya-matricát vásárolt az utazóközönség.
A gázolaj 9, a benzin 5 forinttal kerül kevesebbe literenként csütörtöktől.