Jelentősen nőtt az autókra kötött kötelező felelősségbiztosítások száma: 2026 első félévében 23 százalékkal több szerződést kötöttek az autósok éves szinten.
Tovább bonyolódik a Calcium-Sandoz pezsgőtabletta körül kialakult botrány. Mint ismert, szeptember 10-én jelentette be az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet (OGYÉI), hogy a májusban felfüggesztett gyógyszer egyik fajtáját, annak négy gyártási tételét ólomszennyezettség miatt végleg kivonják a forgalomból. A vizsgálatok azonban nem álltak le, ma a gyógyszerészeti intézet újabb határozatot tett közzé, ami szerint a Calcium-Sandoz pezsgőtabletta elnevezésű gyógyszer összes gyártási tételét ki kell vonni a forgalomból.
Tovább bonyolódik a Calcium-Sandoz pezsgőtabletta körül kialakult botrány. Mint ismert, szeptember 10-én jelentette be az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet (OGYÉI), hogy a májusban felfüggesztett gyógyszer egyik fajtáját, annak négy gyártási tételét ólomszennyezettség miatt végleg kivonják a forgalomból. Szeptember 11-én az OGYÉI azt közölte, hogy folytatják a laborvizsgálatokat és azok lezárultáig érvényben van a 2018. május 18-ai felfüggesztő határozat. Az ólomszennyezés miatt a forgalomból kivont tételeken túl minden ilyen termék eladását felfüggesztették.
A jelek szerint a laborvizsgálatok befejeződtek, és a gyártó Sandozra nem éppen kedvező eredménnyel. Hétfőn (2018. szeptember 17-én) ugyanis újabb határozatot tett közzé a gyógyszerészeti intézet, ami szerint a Calcium-Sandoz pezsgőtabletta elnevezésű gyógyszer összes gyártási tételét ki kell vonni a forgalomból. Az OGYÉI határozata ellen a gyártó, nagykereskedők és forgalmazók nem élhetnek fellebbezéssel, amennyiben meg szeretnék támadni a végzést, 30 napon belül peres úton tehetik ezt.
A kapitányság előtt gyújtották fel egy rendőr autóját Budapest mellett: ki és mit akart neki üzenni?
Az ügyészség indítványozta annak a férfinak a letartóztatását, aki felgyújtotta egy rendőr autóját a Gödöllői Rendőrkapitányság előtt.







