Az új szolgáltatással az Amazon közvetlenül felveszi a versenyt a Temu és Shein olcsó termékeket kínáló platformjaival.

Szuperveszélyes vegyület kínoz temérdek magyart: bőrön át is rém káros, ezt mindenkinek tudnia kell
Sokkal nagyobb, és sokkal messzebbre mutató probléma az emberiség számára a biszfenolok veszélyessége, mint azt sokan gondolnák. Ezek a vegyületek ugyanis rendkívül károsak az emberek egészségére, mégis folyamatosan megesszük, belélegezzük, de még a bőrünkön át is felszívjuk őket. A mérgező bugyik tehát csak a jéghegy csúcsát jelentik - ahogy az a Pénzcentrum videóblogjának, a CashTag új részéből ki is derül. A legújabb részben ugyanis szakértőkkel beszélgettünk a biszfenolok sokrétű, káros hatásairól.
Ahogy arról a Pénzcentrumon is beszámoltunk, sokkoló tanulmányt közölt nemrégiben a TVE. Az egyesület ugyanis 166 fehérnemű biszfenol tartalmát vizsgálta, és a vizsgált termékek 10 százaléka tartalmazott ilyen vegyületet. Ez pedig óriási probléma, ugyanis a biszfenolok a tudomány mai állása szerint rendkívül károsak az emberi szervezetre. Főleg úgy, hogy rengeteget eszünk meg belőlük, a bőrünkön keresztül is felszívódnak, és még be is lélegezzük ezeket a káros vegyületeket.
A Pénzcentrum videóblogja, a CashTag most szakértők segítségével ment utána a veszélyes biszfenoloknak. A legújabb videónkból viszont nem sok biztató dolog derült ki, sőt. A biszfenolok ugyanis sokkal jobban behálózzák az ember életét, mint ahogy azt sokan gondolnák. Ráadásul szakemberek egyöntetűen azt mondják, nagyon súlyos betegségek kialakulásában is ludas lehet ez a vegyület.
Nem is gondolnánk, mennyire veszélyesek a biszfenolok
A tudomány ma már sokszor tudja egy adott anyagról, hogy az káros az egészségre, viszont sokszor a szabályozás ettől jóval később lép
- mondta el a CashTag videójában Dr. Dénes Júlia, vegyész, a TVE munkatársa, aki kifejtette, hiába tudjuk, hogy károsak a biszfenolok, olyan tulajdonságai vannak a műanyaggyártásban, ami a gyártóknak éppen kapóra jön. Befolyásolni tudják vele a műanyag keménységét, a színfelvevő képességét, hajlékonyságát, egyszóval univerzalitása miatt sokszor használják.
Az első jelentős áttörés 2011-ben jött el, amikor a sokak által ismert BPA (biszfenol-A) alkalmazását betiltották a műanyag cumisüvegek esetében. Igen ám, csakhogy a BPA úgymond kriminalizálása után a gyártók elkezdtek más biszfenolokat használni, amik gyakorlatilag ugyanolyan veszélyesek
- mondta el a videóban Dr. Dénes Júlia. A vegyész bővebben beszélt legutóbbi, a fehérneműket érintő kutatásukról is. Itt kiemelte, az eredmények egyértelműen azt mutatják, hogyha műszálas anyagokat hordunk, akkor elég nagy az esélye, hogy a bőrünk érintkezni fog biszfenollal. Ez pedig a kutatások szerint káros az emberi egészségre.

Ezért a szakértő azt javasolja, hordjunk 100%-ban pamut ruhákat. Persze aközött is volt, ahol ki tudták mutatni a biszfenolt, de a vegyész szerint ténylegesen hatalmas a különbség az esélyekben.
NULLA FORINTOS SZÁMLAVEZETÉS? LEHETSÉGES! MEGÉRI VÁLTANI!
Nem csak jól hangzó reklámszöveg ma már az ingyenes számlavezetés. A Pénzcentrum számlacsomag kalkulátorában ugyanis több olyan konstrukciót is találhatunk, amelyek esetében az alapdíj, és a fontosabb szolgáltatások is ingyenesek lehetnek. Nemrég három pénzintézet is komoly akciókat hirdetett, így jelenleg a CIB Bank, a Raiffeisen Bank, valamint az UniCredit Bank konstrukcióival is tízezreket spórolhatnak az ügyfelek. Nézz szét a friss számlacsomagok között, és válts pénzintézetet percek alatt az otthonodból. (x)
Brutális betegségek a biszfenol árnyékában
Az endokrin rendszer megzavarása és a különböző receptorok, sejtek génszinten való megzavarása valamilyen módon hatni fog a szervezetre. Valakinek hererákja, valakinek emlődaganata, valakinek PCOS betegség alakulhat ki, akár már fiatalon. A biszfenolok ilyen téren összefüggésbe hozhatók a hormonrendszer tönkretételével
- mondta el a videóban Dr. Krauth Barbara szülész-nőgyógyász szakorvos. A szakember egyetért abban, hogy a probléma olyan nagymértékű, hogy igazán hatékonyan szabályozással, és tiltással lehetne tenni ellene.

Dr. Krauth Barbara azonba azt is kiemelte, nem elég a szabályozói szigor, a vásárlóknak is tudatosabbá kell válni. Hiszen, ha például valaki a Távol-Keletről rendel magának ruhát, mert az mondjuk nagyon olcsó, akkor lehet bármilyen szabályozás az EU-ban, a mérgező termékek bejönnek. Ez pedig veszélyes az egyénre nézve.
Mit tehetünk?
Dr. Dénes Júlia szerint, ha ruházkodásról van szó, hordjunk lehetőség szerint 100% pamutból készült ruhákat. Az élelmiszerek kapcsán kerüljük a konzerveket, ne együnk nagymértékben feldolgozott, előre műanyagba csomagolt élelmiszereket. És főleg ne mikrózzunk műanyagtálakat .
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
30 éve együtt – az INTERSPAR múltja, jelene és jövője (x)
A SPAR Magyarország nem csupán egy új üzlettípust hozott be az országba, hanem egy modern, kényelmes és családbarát vásárlási élményt is, amely azóta is milliók mindennapjainak része.
Portfolio Gen Z Fest 2025


