Ezek a legnépszerűbb ajándékok.

Mik azok a mikrotranzakciók? Mire valók? Mik a veszélyei? Mire lehetnek jók? - ezekre a kérdésekre ad választ egy az online játékokról készített összeállítás. Többek között érdemes lehet egy keretösszeget meghatároznia a szülőknek, például a zsebpénz terhére, így a gyerekek tudatosabban “vásárolnak” majd a játék során és tisztában lesznek azzal, hogy korlátai vannak a pénzköltésnek.
Új piacot teremtettek az elektronikus pénzforgatagban a világszerte népszerű online és okostelefonos játékok, mint például a Fortnite vagy a Star Wars Battlefront 2. Ezeknél a játékoknál ugyanis újabb pályákat, kiegészítőket, jutalmakat vásárolhatnak a játékosok az úgynevezett mikrotranzakciókkal. Ez a gyakorlatban kártyás vásárlást jelent, de azok összege minimális, 1-2 ezer forint alatti, gyakorta alig pár száz forintos kiadást jelent. A játékfejlesztők azért indultak el ezen az úton, mert egy-egy programért csak egy alkalommal fizetnek a felhasználók. A játék során megvásárolható kiegészítők, aktiválható pályák által viszont folyamatos bevételhez juthatnak - írja a K&H elemzése.
A mikrotranzakciók ma már széles körben elterjedtek, és olyan - a legkisebbek körében is népszerű - játékokba is bekerültek, mint például a Minecraft. Sok szülő vásárol karácsonyra online játékot a gyermekének, miközben ezeknek is vannak veszélyei, kockázatai. Például lehetnek olyan játékok, amelyeknél nem lehet pontosan tudni, hogy a felkínált kiegészítő “csomag” valójában mit tartalmaz: másként fogalmazva nem tudni előre, hogy előrébb jutunk-e a játékban a vásárlás segítségével (loot box). Szintén kockázatot jelent, ha gyakorlatilag korlátlan keretet ad a szülő a játékhoz, akkor fék nélküli költekezésbe kezdhet a gyerek.
Ugyanakkor körültekintő hozzáállással a mikrotranzakciók segítségével komoly pénzügyi tudatosságra ösztönözhetőek a kisebbek is.
- Minden egyes új játék vásárlásánál a szülők nézzék meg, pontosan milyen tranzakciókat tartalmaz a játék. Milyen az értékeltsége, mit írtak róla a szaklapok, vannak-e egyéb veszélyei.
- Ha belevág a gyerek a játékba, akkor első körben érdemes egy konkrét keretösszeget meghatározni, akár az adott játékra. Akár heti vagy havi szinten vagy a zsebpénz terhére. Ebben az esetben a “játékos” sokkal jobban meggondolja, hogy mit vegyen a játék során.
- Érdemes a mikrotranzakciókat felügyelnie a szülőknek, így elkerülhető, hogy a gyerekek a felesleges pénzköltés csapdájába essenek vagy éppen szerencsejáték-jellegű ügyletekbe keveredjenek.

Lavinát indít el a Lidl mennyiségi korlátozása? Vallottak a boltláncok: erre számíthatnak a vásárlók
A Lidl nem rég bejelentette, hogy több, piaci áron kapható termékükre is korlátozásokat vezet be. De ez vajon általános, vagy csak egy egyszeri alkalom?
A szorongás nem alaptalan, hiszen Magyarország évek óta rosszul szerepel a rákkal kapcsolatos halálozási listákon.
Akár esküvő, akár születésnap, a magyarok imádnak ajándékozni. Ajándékot pedig egyre többen online vásárolnának.
Az alig egy hónapja indult első hazai közösségi piactéren már meg is vannak az első sikeres projektek.
A pénzügyi szakértők most elmondták, milyen tippekkel spórolhatunk.
-
Videó: ennyivel olcsóbb, ha nem a balatoni büfében vásárolsz, hanem a boltban
Megnéztük, milyen árak vannak a parton, és mennyibe kerül egy hamburger, ha magunk készítjük.
-
Hogy lehet bankszámlát nyitni egy szelfivel? Mutatjuk
A Gránit Bank szolgáltatását már több ezer ügyfél vette igénybe.
- Vizes-vb: ötméteresekkel dőlt el a vízilabdadöntő
- Ferenc pápa: legyen béke már! – a nap hírei
- Ukrán közlés: „kivonultunk Liszicsanszkból”
- Rapport Richárd elleni remijével lett Magnus Carlsen vb-kihívója az orosz
- Presidenté a 100. Galopp Magyar Derby
- Nagy tűz a túzokrezervátumban és Egek térségében is
Külföldi piacra lépés 2022
Tiszaújváros – Kelet-magyarországi Gazdasági Fórum 2022


