Zenélő társas, kézműves termék és életmentő szenzor is érkezett a Cápák elé ezen a héten, de nem minden ígéretes ötlet kapott befektetést.
Ha szükséges, a nemzetgazdasági tárca megteszi a szükséges intézkedéseket annak érdekében, hogy az online pénztárgépek gyártásának elhúzódása miatt a hazai kisvállalkozók ne essenek el az állami támogatástól.
Pankucsi Zoltán, a nemzetgazdasági tárca adózásért és számvitelért felelős helyettes államtitkára az MTI kérdésére szerdán hangsúlyozta, nem tartanák helyesnek, ha a gyártás csúszása miatt a hazai kisvállalkozók elesnének a pénztárgépvásárláshoz nyújtott állami támogatástól. Az átállás sajnos nem az eredetileg tervezett ütemben halad, mert a kormány a piacra bízta a gyártói fejlesztések megvalósítását, és a piac sajnos ennyit tudott teljesíteni.
Bővebben a témáról:Izgulhatnak a boltosok: akár százezreket is bukhatnak
Emlékeztetett rá, hogy az online adatkapcsolatra képes pénztárgépek cseréjéhez az érintett vállalkozások az adóhivataltól 50 ezer forintos gépenkénti támogatást igényelhetnek, ha azt december 31-ig üzembe is helyezik. Az átállás azonban nem az eredetileg tervezett ütemben halad - szögezte le.
"Mára elértük, hogy sorban jönnek ki az újabb és újabb engedélyezett pénztárgépek, azonban a piac késedelme ahhoz vezetett, hogy a kereskedők és a vendéglátósok, azaz a pénztárgéphasználatra kötelezettek, nem tudták az előírt határidőre pénztárgépüket lecserélni" - fogalmazott.
Ha veszélybe kerül a pénztárgépek cseréjéhez adott támogatások kihasználása, a Nemzetgazdasági Minisztérium megteszi a szükséges intézkedéseket - erősítette meg.
-
Jön a Planet Expo 2026 (x)
Világhírű előadóval és magyar fejlesztésű energetikai innováció bejelentésével indul a Planet Budapest üzleti programja.
Agrárium 2026
Green Transition & ESG 2026
Retail Day 2026
Digital Compliance 2026







