2023-ban sok magyarországi település döntött úgy, hogy bevezeti az idegenforgalmi adót, ahol eddig ilyet nem kellett fizetni.
A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) 18 millió forintos bírságot szabott ki egy üdülési jogokkal foglakkozó cégre. A vállalat a marketing tevékenysége során több szabályt is megsértett.
A GVH döntése szerint az EURO BENEFIT Kereskedelmi és Szolgáltató Kft. (Euro Benefit) az üdülési jogok népszerűsítésével megtévesztette a fogyasztókat. A jogsértés elkövetéséért 18 millió forint bírságot szabott ki a GVH. Az Euro Benefit 2012. januárjától 2014. júniusáig az üdülési jogokkal kapcsolatos ajánlatait személyes, szóbeli egyeztetések keretében, és egyéb hirdetéseken, szórólapokon, weboldalakon népszerűsítette.
A GVH megállapította, hogy az Euro Benefit a szóbeli tájékoztatások alkalmával
- a fogyasztók azonnali döntéshozatalra késztetése céljából valótlanul azt a látszatot keltette, hogy az üdülési jogokkal kapcsolatos ajánlatok csak nagyon korlátozott ideig érhetőek el,
- valótlan előnyöket jelenített meg az általa preferált helyen elhelyezkedő üdülési jogokkal kapcsolatban, miszerint azok könnyebben eladhatóak, elsősorban külföldi fogyasztók számára,
- valótlan tájékoztatást az árról és a "beszámítás"-ról mint árkedvezményről,
- a fogyasztók meglévő üdülési jogának továbbértékesítésére tett ígéretet annak érdekében, hogy a fogyasztókat újabb üdülési jog vásárlására késztesse, azonban nem tudta igazolni, hogy valóban gyakorlatszerűen értékesített volna másodlagosan üdülési jogokat.
A GVH a bírság kiszabásakor a jogsértéssel érintett szolgáltatás értékesítéséből származó bevételből, az Euro Benefit 2013. évi nettó árbevételéből indult ki.
Súlyosító körülményként értékelte többek között, hogy
- a másodlagos értékesítés ígérete bizalmi jellegű,
- a jogsértő kereskedelmi gyakorlat a fogyasztók széles körét érte el, illetve időben elhúzódott,
- a teljes kereskedelmi gyakorlat a jogsértő kommunikációkra épült, s az több szempontból is jogsértőnek minősült,
- a jogsértés az üdülési jog többéves időtartamára tekintettel hosszú távon fejti ki hatását.
A fentieken túl a GVH megtiltotta a jogsértő magatartás további folytatását.
JÓL JÖNNE 2 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 2 millió forintot igényelnél, 60 hónapos futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót, havi 54 087 forintos törlesztővel az UniCredit Bank nyújtja (THM 14,29 %), de nem sokkal marad el ettől az MKB Bank 54 721 forintos törlesztőt (THM 14,57%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
Hivatalosan is elindította befektetési kampányát a Brancs közösségi piactér, amely rekordérdeklődéssel zárta az előregisztrációs kampányát.
Év végén két újabb izgalmas kampány ért el kiemelkedő sikereket a Brancs piacterén.
Most viszont bemutatunk 3 olyan projektet, amikről valószínűleg sokat fogunk még hallani 2023-ban!
A könyv szerzőjét, Zubreczki Dávidot kérdeztük a balatoni fejlesztésekről, a városnézésről, építészetről és hogy mitől lenne élhetőbb Budapest. Interjú.
-
Alapanyagtól a vásárlóig: így áll a fenntarthatósághoz a piacvezető kiskerlánc
A Lidl Magyarország a környezettudatosság mellett érvel.
- Napirendre veheti az ukrán parlament a betiltott ellenzéki párt képviselőinek megfosztását mandátumuktól
- Egyetértenek a felek a francia-izraeli csúcson: együtt lépnek fel Iránnal szemben
- Kismillió címen kap pénzt Ukrajna az EU-tól, de ugyanarra mutat minden
- Most utalják a pedagógusoknak a 10 százalékkal megemelt fizetésüket - a nap hírei
- Új "csodajárművek" érkeztek Szegedre – képek
- Aranyozott vibrátorokra repültek rá a betörők, tetemes a kár
Digital Transformation 2023
Sustainable Tech 2023
Biztosítás 2023


