Felszámolási eljárás indult az Aeroviva Kft. ellen. Az ország történetének legnagyobb utazási iroda-csődjének főszereplője tavaly decemberben jelentett fizetésképtelenséget, a rendőrség továbbra is nyomoz az ügyben.
Az Aeroviva Utazási Szolgáltató Kft. tavaly december 20-i hatállyal szüntette be tevékenységét. A társaság akkor azt közölte, hogy "mindent megtettünk annak érdekében, hogy ezt a helyzetet elkerüljük, de ez a jelenlegi gazdasági helyzetben sajnos nem sikerült" . Az ország történetének legnagyobb utazás iroda-csődje a szakembereket is meglepte, hiszen az egyik legmegbízhatóbb irodának tartották az Aerovivát. A társaság ellen néhány napja felszámolási eljárást indítottak - tudta meg a gazdaság.hu üzleti hírügynökség.
Az Aerovivát 1998-ban jegyezték be, 2005-től 2008-ig 6 milliárd forint feletti árbevételt ért el, az egyik legnevesebb utazási irodává küzdötte fel magát. Nyeresége a jelentős forgalom mellett minden évben eltörpült, 2004-ben még 64 millió forintot tett ki, a következő időszakban viszont rendre 15 millió forint alatt maradt. A cég utoljára 2009-ben adott le beszámolót, árbevétele akkor 4,8 milliárd forint volt, nyeresége 12,6 millió forint. Idén több alkalommal indult a társaság ellen közjegyzői végrehajtás.
Az utazási irodát két magánszemély alapította, Gyarmati Péter és Terjék Aranka, de néhány hónappal később kiszálltak, s Gyarmati Ferenc lett az egyszemélyes tulajdonos. A két Gyarmati egyébként egy másik utazásszervező cégben is tagok, az Adastra 2000 Kft.-ben. Ez cég székhelye megegyezik az Aeroviváéval, jelentős tevékenységet azonban nem végez, miután tavaly nulla forint árbevétel mellett 50 ezer forint veszteséget hozott össze.
Rövidesen lezárják az utasok kártalanítását - mondta Horváth Péter, az Aeroviva vagyoni biztosítékát kezelő QBE Insurance Europe Limited értékesítési igazgatója. Már valamennyien megkapták a kárigény 40 százalékát előlegként, jelenleg néhány vitás esetet vizsgálnak, és befejeződhetnek a kifizetések. Ezek már csak néhány százalékot jelentenek.
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 19 899 074 forintot 20 éves futamidőre már 6,42 százalékos THM-el, havi 145 468 forintos törlesztővel fel lehet venni az UniCredit Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a CIB Banknál 6,93% a THM, míg a MagNet Banknál 6,87%; az Erste Banknál 6,89%, a Raiffeisen Banknál 7,00%, a K&H Banknál pedig 7,28%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
A gazdaság.hu úgy tudja, tovább folyik a nyomozás annak kiderítésére, hogy mi okozta az iroda váratlan fizetésképtelenségét.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Hitelfelvétel 2025-ben: mire figyelnek leginkább a magyarok?
Kutatásunkban arra keressük a választ, hogy olvasóink milyen szempontok alapján vesznek fel hitelt.
-
Az OTP Bank elkötelezett a digitális fejlesztések támogatása mellett (x)
Új, online gyorsan és kényelmesen igényelhető hitelterméket vezetett be az OTP Bank kisvállalkozói ügyfelei számára
-
Jön a nyári kupondömping a SPAR-nál! (x)
Több száz termék akár féláron – indul a SPAR nyári kuponakciója! Júliusban visszatérnek a SPAR kuponnapok, ahol nemcsak a strandtáskád, hanem a bevásárlókosarad is tele lehet kedvezményekkel!
-
Digitális vállalkozói számla a BinX-től (x)
Gyors, modern és ügyfélbarát vállalati számlaszolgáltatást kínál a hazai neobank, a BinX, sőt a tranzakciós illetéket sem hárítja át ügyfeleire.


