6 °C Budapest
condenser microphone in recording studio, music background

Lecsapott a NAV a népszerű zenészre: nagyon komoly összegű adócsalással vádolják

2023. július 7. 14:15

Gyanúsítottként hallgattak ki egy közismert zenészt, aki a bizonyítékok szerint eltitkolta jövedelmét az adóhatóság elől, ezzel pedig húszmillió forintnyi hátrányt okozhatott a költségvetésnek a NAV közleménye szerint. 

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) pénzügyi nyomozói több eljárást folytattak le egy közismert zenésszel szemben. Az előadóművész ugyanis a zenei tevékenységével szerzett jövedelmét elhallgatta az adóhatóság elől – olvasható a Nemzeti Adó- és Vámhivatal közleményében.

Mint írják, „a sokak által ismert celebnek az egyik videómegosztó portálon közzétett klipjei után az elmúlt két évben több mint százmillió forint bevétele származott, amelyet elhallgatott az adóhatóság elől”.

A NAV budapesti nyomozói költségvetési család miatt folytatnak eljárást, ugyanis a zenész SZJA-bevallási és fizetési kötelezettségeinek nem tett eleget. Húszmillió forintnyi hátrányt okozott a költségvetésnek. A nyomozók több bizonyítékot is lefoglaltak, vagyonelemek mellett. A meg nem nevezett celebzenészt gyanúsítottként hallgatták ki.

Címlapkép: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2025. december 11. csütörtök
Árpád
50. hét
December 11.
Nemzetközi hegynap
Ajánlatunk
EZT OLVASTAD MÁR?