Megvizsgálták, hogy a hosszútávú lekötött megtakarításokat miképpen lehetséges opcionálisan, a lakosság döntésének függvényében, adómentesen felhasználni otthonteremtés céljából.
Visszataszító szokásnak hódolnak a magyarok: hiába a filléres megoldás, a saját kávéjukat mérgezik
A legtöbb magyar életében a reggeli kávé elfogyasztása elengedhetetlen része a nap elindításának - azonban nem mindegy, hogy hol és hogyan készítjük el kedvenc reggeli italunkat! A kávézókban vásárolt kávék költségei gyorsan összeadódhatnak, emellett az otthoni kávézás kényelme is a saját kávéfőzőnk malmára hajtja a vizet - sokan azonban bele sem gondolnak, hogy milyen fontos lehet a kávéfőzők alapos és rendszeres tisztítása!
A CNN közölte, hogy egy 2011-es NSF International tanulmány eredményei szerint a kávétartályok az ötödik legcsírabarátabb helynek számítottak a vizsgált otthonokban.
Sokan nincsenek is tudatában annak, hogy rendszeresen tisztítaniuk kellene a kávéfőzőiket, éppen ezért a szükségesnél jóval több időt engednek a gépben található baktériumoknak elszaporodni
- mondta Lisa Yakas mikrobiológus, aki szerint fontos, hogy mindig elolvassuk a kávéfőző gyártói kézikönyvében található tisztítási ajánlásokat. A szakértő javasolja, hogy mindenképpen figyeljünk oda a következő mozzanatokra kávéfőzőnk tisztántartása során:
- Az őrlemény eltávolítása: mindig dobjuk ki az őrleményt vagy használjuk fel azt a háztartásban.
- Mosogatás: mindig mosogassuk el a kávéfőző levehető részeit, lehetőleg meleg, szappanos vízben vagy mosogatógépben!
- Szárítás: öblítés után töröljük szárazra az alkatrészeket törölközővel, vagy hagyjuk őket a szabad levegőn megszáradni!
- A gép letörlése: töröljük le a gépet nedves konyharuhával!
- Ecetes tisztítás: öntsünk legalább 4 csészényi tiszta ecetet a tartályba!
- Áztatás: hagyjuk állni az ecetet a tartályban legalább 30 percen keresztül!
- Átmosás: futtassuk át a gépen az ecetet néhány cikluson keresztül!
- Öblítés: az ecetes tisztítást követően futtassunk le legalább két-három ciklusnyi friss vizet is, egészen addig, míg el nem tűnik az ecetszag.
Mivel az élesztő- és penészgombák, illetve a baktériumok mind nedves közegben szaporodnak, mindig figyeljünk arra is, hogy kiürítsük a fel nem használt vizet, két használat között pedig hagyjuk nyitva a kávétartály fedelét. Az ecet kiválóan alkalmas egyadagos kávéfőzők tisztítására is.
Honnan tudjuk, hogy itt az ideje megtisztítani készülékünket?
- Ha a szokásosnál hosszabb ideig tart egy csésze kávé lefőzése;
- amikor nem telik meg a szokott módon a csésze;
- ha kávészemcsék jelennek meg a lefőzött italban;
- abban az esetben, ha penészes szag csap meg minket a kávéfőző közelében;
- ha ásványianyag-lerakódások láthatók a gép egyes részein.
Itt a csalók feketelistája, akik trükköznek a tűzifával 2024-ben: ne dőlj be az ilyen hirdetéseknek!
Senki ne rendeljen tűzifát a 06-30/681-1933-as telefonszámon, valamint ne utaljon a 12100011-17935454 számlaszámra!
Az idén októberben harmadszorra elinduló Launchpad programról Kövesdi Gáborral, a Brancsközösség alapítójával beszélgettünk.
Van, aki meztelenül, törölközőbe csavarva kényelmetlenül érzi magát, míg szintetikus anyagból készült fürdőruhában beülni a gőzbe több okból sem szerencsés.
A Fekete pont című film kampánya hatalmas sikert aratott a Brancs közösségi finanszírozási platformon, amely minden előzetes várakozást felülmúlt.
A legkisebbek számára is érthetővé és elérhetővé tenné a tudományt a korábban a NASA-ban is dolgozó Hargitai Henrik bolygó- és felszínalaktan-kutató.
-
Rohamosan csökken a hazai borfogyasztás, de a szakértőknek van megoldásuk a helyzetre
A klímaváltozás sem könnyíti meg a borászatok dolgát.