A diákok többségének nem csak öröm a felsőfokú tanulmányok elkezdése, hanem a korlátozott kollégiumi férőhelyek miatt újabb kiadás is.
Egyre jobban érezteti hatását a budapesti agglomerációban a családi otthonteremtési kedvezmény (CSOK) és a forgalmi adó csökkentésének hatása - írja a Magyar Idők.
Részben a szűkös telekkínálatnak köszönhetően egyre többen vásárolnak rosszabb állapotú régi családi házakat, amit lebontanak. Később ezekre a telkekre párlakásos kis társasházakat terveznek - mondta el a lapnak Soóki-Tóth Gábor, az Otthon Centrum (OC) elemzési vezetője.
A jelenség bár nem általános, de több népszerű településen - például Budaörsön vagy Törökbálinton is megfigyelhető, ahol nem igazán vannak üres építési telkek, és ahol az ingatlankínálatba főként régebbi családi házak kerülnek be. Általánosságban az is elmondható, ahogy Budapesttől távolodva a telekárak csökkennek, úgy jelennek meg nagyobb számban a csokkal építkezők a fővárostól messzebb fekvő településeken.

Kilátástalan helyzetben rengeteg magyar: hiába az Otthon Start, CSOK, nekik sosem lesz saját lakásuk
A GKI friss elemzése szerint a hazai lakásárrobbanás jelentős része az elmúlt két évre koncentrálódott.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.


