17 °C Budapest

Mit kell tenni, ha kopogtat a követeléskezelő?

2014. szeptember 26. 14:02

Ugyan nemzetközi összehasonlításban nem mondható rossznak a fizetési fegyelem, ennek ellenére sokan küzdenek számláikkal Magyarországon. Ha pedig megtörtént a baj, minél előbb érdemes pénzügyi szakemberhez fordulni, és nem elbújni a követeléskezelők elől.

Bár nemzetközi összehasonlításban nem mondható rossznak a fizetési fegyelem Magyarországon - egy friss felmérés szerint a számlák 74 százalékát időben egyenlítik ki a hazai ügyfelek -, ugyanakkor így is rengetegen csúsznak meg időről-időre közmű-, és telekommunikációs számláikkal, vagy maradnak el hiteleik törlesztőrészleteivel.

Egy nem várt betegség, vagy baleset ugyanis bárkit a padlóra küldhet pénzügyileg, de akár az is elég az átmeneti krachoz, ha egy kiszámítható szituációra nem készülünk fel kellő módon. Egy azonban biztos, ha megtörtént a baj, minél előbb érdemes pénzügyi szakemberhez fordulni, nem érdemes megvárni, míg a kezdetben néhány tízezer forintos tartozás végül akkorára duzzad, hogy végül mindent elveszítünk.

Ha tehát mégis úgy alakult, hogy megcsúsztunk számláinkkal és az ajtónkon kopogtat egy követeléskezelő cég munkatársa, akkor lényeges, hogy ne fussunk el előle, ne próbáljuk elkerülni, mivel segítségével megoldást találhatunk a problémánkra, esetlegesen olyan pénzügyi konstrukciót ajánlhat számunkra, ami egyébként máshol nem elérhető.

A jövő héten éppen ebben, az adósságok tudatos kezelésében nyújt majd segítséget olvasóinak a Pénzcentrum. Cikksorozatunkban többek között bemutatjuk, mi történik akkor, ha nem tudunk időre fizetni; mit kell tennünk, illetve milyen jogaink és kötelezettségeink vannak, ha kopogtat a követeléskezelő. Annyit előre elárulunk, a legrosszabb, ha letagadjuk, hogy létezünk és inkább kerüljük a követeléskezelőt, mint a lehetséges megoldásokról tárgyalnánk vele.

JÓL JÖNNE 1 MILLIÓ FORINT?

Amennyiben 1 millió forintot igényelnél 36 hónapos futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót, havi 33 952 forintos törlesztővel az UniCredit Bank nyújtja (THM 14,41 %), de nem sokkal marad el ettől a CIB Bank 33 972 forintos törlesztőt (THM 14,45%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)

 

Természetesen olvasóink kérdéseit is várjuk az adósságok kezelésével kapcsolatban: cikksorozatunk befejező részeként az Intrum Justitia Kft. szakértői válaszolják meg a felmerült kérdéseket. Címünk: penzcentrum@penzcentrum.hu

NEKED AJÁNLJUK
Farmról az asztalra: így segítheti ez az üzleti modell a kisgazdaságokat

A CSA, azaz a közösség által támogatott mezőgazdasági modell hazánkban egyelőre alig ismert, pedig Nyugat-Európában és az amerikai földrészen egyre elterjedtebb.

Páratlan fotó dokumentációval illusztrált napló került elő a Don-kanyarból (x)

Hadtörténeti kuriózum lehet az a 120 darab színes, jó minőségben retusált és digitalizált, publikálás előtt álló felvétel, amely 45 év lappangás után került elő.

Itt a díjnyertes fiatal vállalkozó újabb nagy dobása (X)

Az egyik legígéretesebb hazai technológiai startup által most piacra dobott okos gyűrű lehetővé teszi, hogy egyetlen érintéssel bármilyen infót megosszunk magunkról új ismerősünkkel.

Ilyen modellben még soha nem szerveztek ekkora rendezvényt (x)

Rekord gyorsasággal fogytak el a jegyek arra 400 fősre tervezett, fiataloknak szóló kapcsolatépítő és önfejlesztő rendezvényre, amelynél a szervezők a közösségi finanszírozás modelljével toboroztak.

Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2024. április 26. péntek
Ervin
17. hét
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
GEN Z Fest 2024
Gyere el akár INGYEN a Z generáció tavaszi eseményére!
Retail Day 2024
Merre tovább, magyar kiskereskedelem?
EZT OLVASTAD MÁR?
CSOK Plusz - hírek, tudnivalók
A legfontosabb hírek, elemzések, és a részletszabályok a 2024-től elérhető CSOK Plusz-ról.
Most nem