
Komoly állami támogatást javasolnak a rezsizúzó csúcsgépekre: sok magyar járhat jól, ha ezt meglépik
A hőszivattyúk hosszú távon kulcsszerepet játszanak Európa dekarbonizációs céljaiban, de a piac jelenleg lassulást mutat.
A szélerőművek vagy a napelemek hazánkban is széles körben ismert alternatív energiaforrásnak számítanak, amelyeknek elterjedését leginkább kiépítésük költséges volta gátolja. Nagyon keveset tudunk azonban arról, hogy van olyan eljárás, amellyel a felhasznált földgázmennyiségben rejlő energiafelesleget is kihasználhatjuk, lássuk mitől lehetne kevesebb a villanyszámlánk!
A micro-CHP (kombinált fűtés és energia mikro-rendszerek) egyike azon kevés a termékeknek, amelyeket a japán és az európai lakástulajdonosok már használnak, míg Amerikában csupán jövő évre tervezik a piacra vitelét, és jelenleg csupán kísérletszerűen használják Bostonban. A "találmány", amely egy belső égésű generátor és egy magas teljesítményű gázkazán előnyeit ötvözi, egyáltalán nem új, hosszú évek óta használják azt az ipari üzemekben, de kiskereskedelmi piacra vitelét eddig gátolta a szerkezet költségessége, mérete és az általa gerjesztett zaj szintje.
Japánban jelenleg 30 000, míg Nagy-Britanniában 80 000 szerkezet működik sikeresen, egy részük 1 míg a többiek 4 kilowattos teljesítménnyel rendelkeznek. A Honda által elkészített burkolatban, a kombi egyrészt a közüzemi hálózatnál háromszor nagyobb energia-kihasználást biztosít, másrészt környezetbarát módon spórolja meg számunkra a villanyszámla egy részét.
Bár az öt legnagyobb előállító a következő években óriási forgalomnövekedésre számít, az eljárás korántsem olcsó, legalább 6000 dollárral (kb. 1,2 millió forinttal) drágább egy normál magas teljesítményű gázkazánnál, és a megtérülési idő mindenképpen években, 4-7 évben mérhető a közüzemi díjaktól függően.
A hőszivattyúk hosszú távon kulcsszerepet játszanak Európa dekarbonizációs céljaiban, de a piac jelenleg lassulást mutat.
Azért érdemes ellenőrzőlistát használni a tavaszi nagytakarítás során, hogy ha egyszer nekifogunk, akkor tényleg minden helyen ki legyen takarítva.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
A Mecsek Baromfi Kft. friss csirkehúsai elnyerték a KMÉ-védjegyet, amely biztosítja a vásárlók számára a valóban kiemelkedő minőséget.
Egyre nagyobb az érdeklődés a TBSZ iránt, a befektetők többsége viszont még mindig nem használja ki ennek az adóhatékony befektetési módnak az előnyeit.
Az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK) idén is a Gránit Banknak ítélte „Az év Lakossági állampapír forgalmazója” díj ezüst fokozatát.