Egyre többen kénytelenek kiadni az otthonuk egy részét, így spórolva a megemelkedett energiaköltségekkel. De tényleg ez lehet a jövő? Mennyire éri meg belevágni?

Lecsavarják a fűtést a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen, többek között erről is döntöttek az energiatakarékosság jegyében, de nem ez az egyetlen intézkedés.
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem augusztus végén a környezetbarát és energiatakarékos működés érdekében közös felhívást tett közzé, ugyanis a fenntartó Kulturális és Innovációs Minisztérium energiamegtakarítási intézkedési terv készítésére kötelezte az egyetemet.
A kiadott közleményben az áll, hogy az energiaellátási válsághelyzet kezelésében a BME minden egyetemi polgár közreműködésére számít, hiszen az energiatakarékosság közös felelősségük, az energiatudatos magatartás pedig közös ügy. Az egyetem vezetősége az energiafelhasználás csökkentése érdekében javaslatokat, ötleteket várt, kedden pedig ismertette a meghozott intézkedéseket a beérkező észrevételeket figyelembe véve.
A rektori-kancellári közös utasításra bevezetett energiatakarékossági rendelkezések hatályba lépésének napja október 18. A legfőbb döntések, korlátozások a következők:
- a használatimelegvíz-szolgáltatást – a kollégiumok és a szociális célú létesítmények (pl. öltözők) kivételével – korlátozzák, adott esetben szüneteltetik;
- korlátozzák a közvilágítás intenzitását az egyetem területén;
- a nem technológiai célú klímaberendezéseket lekapcsolják;
- a BME épületeiben időszakosan korlátozzák a fűtési szolgáltatást: hétfőnként, keddenként, szerdánként és csütörtökönként 18 óra és másnap reggel 6 óra között, valamint péntekenként 15 órától a következő hét hétfő reggel 6 óráig;
- az egyes létesítményekben tilos a kiegészítő egyedi elektromos fűtőberendezések (pl. hősugárzók, olajradiátorok), valamint a komfortcélú egyedi klímaberendezések használata fűtés céljából;
- a strandröplabda- és teniszpálya téliesítéséhez szükséges sátrakat nem állítják fel a Bogdánfy úti sporttelepen, de a sportközpont mellett a szabadtéri sportlétesítmények továbbra is üzemelnek;
a balatonlellei ifjúsági tábort és a gödi mérőtelepet téliesítik, a fűtési időszakban pedig bezárják; - a Balatonfüredi Tudáscentrumot temperáló fűtésre állítják át, a létesítmény használata kizárólag célzottan (az előzetesen tervezett és ide szervezett események időszakára) biztosított.
A BME-n bevezetett energiatakarékossági intézkedések 2023. április 15-ig érvényesek. Azonban nem ők az egyetlen egyetem, ahol spórolásba kezdenek, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem ugyancsak takarékosságra törekszik az energiaválság miatt, és a drasztikus közüzemi költségnövekedés mérséklése érdekében.Több más hazai felsőoktatási intézmény is arra kényszerült az elszabaduló energiaárak miatt, hogy korlátozza bizonyos szolgáltatásait, ilyen lépésekre szánta el magát a Pécsi Tudományegyetem, a Budapesti Gazdasági Egyetem és a Dunaújvárosi Egyetem is, foglalta össze az Index.
Hivatalosan is elindította befektetési kampányát a Brancs közösségi piactér, amely rekordérdeklődéssel zárta az előregisztrációs kampányát.
Év végén két újabb izgalmas kampány ért el kiemelkedő sikereket a Brancs piacterén.
Most viszont bemutatunk 3 olyan projektet, amikről valószínűleg sokat fogunk még hallani 2023-ban!
A könyv szerzőjét, Zubreczki Dávidot kérdeztük a balatoni fejlesztésekről, a városnézésről, építészetről és hogy mitől lenne élhetőbb Budapest. Interjú.
-
Alapanyagtól a vásárlóig: így áll a fenntarthatósághoz a piacvezető kiskerlánc
A Lidl Magyarország a környezettudatosság mellett érvel.
- Felőrölte az emberhátrányban záró Újpestet a Ferencváros - eredmények, tabella
- Ferenc pápa: meg kell állítani a világ önpusztítását
- Kolumbiában az "olajterjeszkedést" legyőzte a klímavédelem
- Az orosz külügy szerint beismerést tett Bennett volt izraeli kormányfő
- Németh András és Kleinheisler László is első gólját szerezte új csapatában
- Megkezdődött a velencei karnevál - galéria
Digital Transformation 2023
Sustainable Tech 2023
Biztosítás 2023


