A kormány jelentős támogatási csomagot jelentett be a magyar falvak fejlesztésére.

Csak átmeneti segítség a legszegényebbeknek a 13. havi nyugdíj, valós megoldást nem nyújt számukra - írja a Népszava. Juhász László, a Nyugdíjas Szervezetek Egyeztető Tanácsa alapító tagja, a Magyar Szakszervezeti Szövetség Nyugdíjas Tagozatának elnöke a lapnak azt mondta, 200 ezer idősnek 100 ezer forint alatt van az ellátása, és 500 ezren élnek a megélhetési minimumnál, 140 ezer forintnál kevesebb pénzből.
Szerdán érkezik a "dupla nyugdíj": a február havi mellett a 13. havi nyugdíjukat is megkapják az idősek - adta hírül a napokban több politikus, és a Magyar Posta is arról tájékoztatott, hogy a megszokottnál két nappal korábban, február 11-én (kedden) megkezdték a nyugdíjak kézbesítését. Ez az első év viszont, amikor a januárban elhunyt idős nyugdíjas hozzátartozója már nem kapja meg a plusz egyhavi ellátást. A kormány tavaly döntött úgy, hogy erre csak az jogosult, aki februárban legalább egy napot nyugdíjas volt. A januárban elhunyt nyugdíjasok özvegyei, családja így már nem jogosultak a 13. havi nyugdíjat felvenni.
Juhász László szerint fontos lenne azzal foglalkozni, hogyan akarja, és meg akarja-e oldani egyáltalán a legszegényebb nyugdíjasok helyzetét a kormány. A szakértő elmondta, hogy 200 ezer idősnek 100 ezer forint alatt van az ellátása, és 500 ezren élnek a megélhetési minimumnál, 140 ezer forintnál kevesebb pénzből Magyarországon. A friss inflációs adat tükrében a legszegényebbek most még rosszabb helyzetbe kerültek.
Juhász László a vidéki otthonfelújítási támogatást pedig, amit az 5 ezer főnél kevesebb lakosú településeken élő idősek érhetnek majd el, szemfényvesztésnek nevezte. "Azok élhetnek ezzel a lehetőséggel, akiknek van 6 millió forint megtakarításuk, hiszen a támogatás utólagos" - emelte ki, hozzátéve: a kistelepüléseken nem sok ilyen nyugdíjas van, pedig a legszegényebbek élnek a legkorszerűtlenebb, sürgős felújítást igénylő lakásokban. A szakember szeretné, ha a támogatásra elkülönített keretet nem használják ki az idősek, akkor a megmaradt pénzt kapják meg a legszegényebbek.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Fenntarthatóság és sztármárkák: ezek a legfrissebb trendek a drogériákban
Utánajártunk, hogy mekkora a keresletnövekedés a celebmárkák iránt és hogyan zajlik a termékfejlesztés.
-
Megtérülhet egy csúcskategóriás robotporszívó? A Dreame X50 Ultra Complete válasza meglepő! (x)
Elsőre két dologgal érdemes tisztában lennünk! Az első kérdés, hogy Ön olyan átlagos háztartások közé tartozik-e, amelyek évente több száz órát töltenek takarítással? A második kérdés, hogy mennyit ér Önnek a szabadidő?
-
Minőség és hagyomány a Gyulahúsnál a kiváló termékekért (x)
A Gyulahús Kft. Gyulai Pokol szalámija kiérdemelte a Kiváló Minőségű Élelmiszer (KMÉ) védjegyet, bizonyítva a tradicionális gyártás kiválóságát.
-
Állampapír? Globális piacok? TBSZ? - A szakértő válaszol (x)
A Lightyear befektetési platform március 5-én webináriumot szervezett az állampapírokról és a tartós befektetési számla (TBSZ) előnyeinek kihasználásáról.
Green Transition & ESG 2025
AI in Business 2025
Biztosítás 2025


