24 °C Budapest

Egyre kevesebben tanulnak nyelvet: uniós program indul felnőtteknek

Pénzcentrum
2016. augusztus 30. 09:30

Az utóbbi időben jelentősen csökkent az idegen nyelveket tanulók száma Magyarországon. Uniós forrásból ösztönzik majd a nyelvtanulást, a programot még idén meghirdetik - írja a Magyar Idők.

A kormány 15 milliárd forintos uniós forrást biztosít a lakosság idegen­nyelv-ismeretének felzárkóztatására - értesült a Magyar Idők. A várhatóan decemberben induló, Idegen nyelvi készségek fejlesztése elnevezésű kiemelt program célja, hogy a visszaszoktassák a munkavállalókat, vállalkozókat a nyelvtanulásra a munkaerő-piaci igényekhez kapcsolódva.

Úgy látjuk, hogy ma nagyjából negyedannyival kevesebben tanulnak, mint a válság előtt. Elüthetnénk a problémát azzal a félig tréfás gondolattal, hogy a korábbi években a hiányzó negyed megtanulta a nyelvet, de ilyen rövid idő alatt ez egyszerűen képtelenség. A lakossági nyelvtanulás hanyatlását mutatja, hogy az angolul tanulók aránya körülbelül 7 százalékkal, a második idegen nyelv ismeretét fontosnak tartóké pedig még drámaibb mértékben, 14 százalékkal csökkent - mutatott rá Salusinszky András, a Nyelviskolák Szakmai Egyesületének alelnöke.

NEKED AJÁNLJUK
HR BLOGGER
hrdoktor  |  2026.07.08 07:32
Ön is evett már olyankor, amikor nem is volt éhes, és csak az unalmán vagy a rosszkedvén, esetleg a...
legacykft  |  2026.06.30 20:33
Az előző írásomban arról írtam, hogy a vezető nem egyszerűen döntéseket hoz, hanem jelentést ad anna...
laskainelli  |  2026.06.29 15:40
Mindannyian vágyunk a biztonságra, a szeretetre és arra, hogy érvényesítsenek minket. Vannak azonban...
coachco  |  2026.05.05 20:26
Izgalmas téma az 1989-es rendszerváltás. Azért is, mert sokan a mostanit is annak reméljük. [...] B...
kovacstunde  |  2025.11.15 08:00
Pár nappal ezelőtt Gabi barátnőmmel beszélgettünk, éppen ennek a cikknek a gondolataival voltam elfo...
Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2026. július 8. szerda
Ellák
28. hét
Ajánlatunk
EZT OLVASTAD MÁR?