29 °C Budapest

Ők a leggazdagabb magyarok: itt a lista

2016. május 7. 18:02

A Napi.hu 2016-os kiadványában az első helyen jó ideje nincs változás: Csányi Sándor áll az élen, ráadásul növelte is az előnyét a mögötte lévőkhöz képest, egy év alatt 35 milliárddal lett gazdagabb, így most 200 milliárd forint a becsült vagyona. Az OTP Bank első emberét Bige László, a Nitrogénművek Zrt. tulajdonosa követi, a harmadik helyet pedig Demján Sándor ingatlanbefektető, a lista egykori éllovasa szerezte meg.

Egyre gazdagabbak a gazdagjaink

A top 10-ből mindenki gazdagodott tavalyhoz képest, így a leggazdagabb magyarok összesen 134 milliárd forinttal többel rendelkeznek, mint egy éve.

  • Csányi Sándor 35 milliárd forinttal gazdagodott, a jelenlegi vagyona 200 milliárd forint.
  • Bige László 15 milliárddal vagyonosabb, mint tavaly; most 175 milliárd forintja van.
  • Demján Sándor 27 milliárd forinttal gazdagodott, a mostani vagyonát 120 milliárd forintra becsülik.
  • Széles Gábor 8 milliárd forinttal gazdagabb, mint tavaly; jelenleg 100 milliárd forint fölött diszponál.
  • Veres Tibor vagyona 85 milliárd forintról 97 milliárd forintra nőtt.
  • Gattyán György 6 milliárd forinttal gazdagodott, mostani vagyonát 96 milliárdra becsülik.
  • Wáberer György 10 milliárd forinttal lett gazdagabb, jelenleg 90 milliárd forintja van.
  • Rákosi Tamás 84 milliárd forintról 87 milliárd forintra növelte vagyonát.
  • Simicska Lajos 10 milliárd forinttal gazdagabb, mint tavaly; vagyonát 83 milliárd forintra becsülik.
  • Kasza Lajos 8 milliárd forinttal gazdagodott, vagyonát 71 milliárd forintra becsülik.

Andy Vajnának bejött az élet

A kaszinókoncessziókat és a TV2-t behúzó kormánybiztos először szerepel a top 100-ban, és rögtön az előkelő 16. helyet szerezte meg 44 milliárd forintjával. Rajta kívül még kilenc olyan gazdasági szereplő van, aki most debütál, ők azonban mind jóval hátrébb találhatók a listán:

  • Csitkovics Tibor és üzlettársa, Szekeres István közösen szerezték meg az 51. helyet a győri székhelyű Agrofeed Kft. nevű mezőgazdasági vállalkozásukkal - a vagyonukat 15,6 milliárdra becsülik.
  • Rögtön mögéjük, az 52. helyre érkezett a Wizz Air-részvényekbe okosan befektető Virág Attila, vagyonát 15,5 milliárd forintra becsülik.

  • 61. helyezett lett az ingatlanfejlesztésből és körömlakkokból 12,7 milliárdot összeszedő Jákob Zoltán, akinek a CrystalNails nevű cége a legismertebb, amely már 25 országban van jelen.
  • 10,2 milliárd forinttal a 75. helyen kezdett Lévai Ferenc és családja. Lévaiék az élelmiszeripar fontos szereplői Magyarországon, például ők vezették be a magyar piacra az BioTechUSA nevű étrend-kiegészítőt.
  • Két hellyel hátrébb található Bagaméry István, aki orvosi berendezések gyártásából szedte össze 9,9 milliárdos vagyonát.
  • Berkes Mihályné és férje, az Agro-Centrál nevű kereskedelmi és mezőgazdasági cég tulajdonosai 9,2 milliárddal kerültek a 84. helyre.

  • Szintén először szerepel a száz leggazdagabb magyar között Hernádi Zsolt Mol-vezérigazgató, jelenlegi vagyona 9,1 milliárd forint.

    LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!

    A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 30 000 000 forintot 20 éves futamidőre már 6,62 százalékos THM-el, havi 184 778 Ft forintos törlesztővel fel lehet venni a K&H Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: az UniCredit Banknál 6,78%, az Erste Banknál 6,78%, a CIB Banknál 6,89%, míg a MagNet Banknál 7,02%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)

  • 9 milliárd forinttal a 86. lett (holtversenyben) Kárpáti László, a gabonakereskedelemmel foglalkozó Trigo Kft. tulajdonosa.

  • És egészen hátul, a 98. helyen debütált a listán 7,2 milliárdos vagyonával Sánta János, aki a trafikmutyival hihetetlenül jól járó Continental Dohányipari Zrt. egyik tulajdonosa.

Régi csibészek

Mészáros Lőrinc, Nyerges Zsolt, Széles Gábor, Garancsi István - az Orbán Viktorhoz közel álló üzletemberek sem tűntek el a listáról. Sőt, a vagyonuk nőtt tavalyhoz képest.

  • Mint említettük, a lista 4. helyén áll Széles Gábor 100 milliárd forinttal.
  • Garancsi István, a Videoton focicsapat tulajdonosa idén a 30., jelenlegi vagyona 24 milliárd forintra becsülhető, ami 5 milliárddal több, mint tavaly.
  • Őt Mészáros Lőrinc szorongatja hátulról. 23,8 milliárdos vagyona 15,4 milliárddal több a tavalyinál.
  • Matolcsy György unokatestvére sem tud elugrani a jó üzletek elől, Szemerey Tamás az 50. helyen áll, és 3,3 milliárddal lett gazdagabb egy év alatt.

Úgy néz ki, a kormányfőhöz való közelség hatására ömleni kezdő pénz nem apad el egyik napról a másikra. Ezt bizonyítja, hogy Simicska Lajos sem tűnt a G-nap után, sőt tavalyhoz képest javított egy helyet, idén ő a 9. leggazdagabb magyar 83 milliárd forintos becsült vagyonával. Simicska üzlettársa, Nyerges Zsolt a 20. - ő 6,2 milliárddal több becsült vagyonnal rendelkezik, mint egy éve.

A lista készítésekor csak tiszta eredetű vagyont és csak átlátható tulajdonosi és működési szerkezetet vesznek figyelembe, és csak magyar állampolgárok kerülhetnek fel a listára. A vagyonbecslés alapja a cégvagyon és -érték alapján történő felmérés volt, ahol figyeltek a kivett osztalékokra is. Így kimaradnak például a nagy műkincsparkok, a régóta külföldön tartott és az illegális pénzek is. További részletek a péntek reggel utcára kerülő kiadványban.

NEKED AJÁNLJUK
HR BLOGGER
legacykft  |  2026.07.17 16:13
Az előző írásomban Robert Kegan munkásságán keresztül arról írtam, hogy a vezetők nem egyszerűen dön...
hrdoktor  |  2026.07.08 07:32
Ön is evett már olyankor, amikor nem is volt éhes, és csak az unalmán vagy a rosszkedvén, esetleg a...
laskainelli  |  2026.06.29 15:40
Mindannyian vágyunk a biztonságra, a szeretetre és arra, hogy érvényesítsenek minket. Vannak azonban...
coachco  |  2026.05.05 20:26
Izgalmas téma az 1989-es rendszerváltás. Azért is, mert sokan a mostanit is annak reméljük. [...] B...
kovacstunde  |  2025.11.15 08:00
Pár nappal ezelőtt Gabi barátnőmmel beszélgettünk, éppen ennek a cikknek a gondolataival voltam elfo...
NAPTÁR
Tovább
2026. július 25. szombat
Kristóf, Jakab
30. hét
EZT OLVASTAD MÁR?
Agrárszektor  |  2026. július 25. 12:59