A Szociális és Munkaügyi Minisztérium adatai szerint a foglalkoztatáshoz járulékkedvezményt nyújtó háromféle Start-kártyával 2008-ban havonta átlagosan csaknem 50 ezer dolgozót foglalkoztattak a munkáltatók.
Ez ugyan javulás a 2007-es 32 ezerhez képest, ám az eredmény a pályakezdő munkanélküliek, a nyilvántartott álláskeresők, illetve az inaktívak számával összevetve továbbra is szerény. A legtöbb kártya a pályakezdők birtokában van, a munkáltatók adóbevallásai alapján 2007-ben havonta átlagosan 31 ezer, tavaly már 38,5 ezer fiatalt alkalmaztak ebben a formában.

Az első Start-program 2005-ös indulása óta idén március végéig 118 ezer kártyát váltottak ki, amiből 33 ezer a felsőfokú végzettségű pályakezdőknél landolt. A tavaly júliustól igényelhető Start-plusz kártyát - amely a tartósan álláskeresőknek, kisgyermeket nevelőknek, ápolási támogatásban részesülőknek szól - március végéig 24 ezren váltották ki és 2008 novemberében már több mint 12 ezer munkavállalót foglalkoztattak vele. Tavaly havonta átlagosan 8 ezer dolgozó után vették igénybe a kedvezményt.
A Start-extra programban - amely az 50 év fölöttiek és az alacsonyan képzett tartós álláskeresők foglalkoztatását támogatja - március végéig 11 ezer munkavállaló vett részt, 2008 novemberében pedig már közel ötezer dolgozó után használták ki a többletkedvezményeket a munkaadók. A Start-extra célcsoportja januártól a leghátrányosabb helyzetű térségekben élő, rendelkezésre állási támogatásra jogosult álláskeresőkkel bővült - ez váltotta ki a korábbi Start-régió kártya elképzelést. Az őket foglalkoztató munkáltatóknak három évig nem kell megfizetniük a munkabért terhelő járulékokat, sem a tételes egészségügyi hozzájárulást. A kedvezmények igénybevételének feltétele, hogy a Start-extra kártyás dolgozóval megemelt létszámot a járulékmentesség ideje alatt megtartsa.
Az Szociális és Munkaügyi Minisztérium tájékoztatása szerint a 2007. július 1. és a 2011 között kiváltott Start-plusz és Start-extra kártyák után igénybe vett járulékkedvezmények finanszírozására a Támop keretében 30,75 milliárd forintot különítettek el. A program indulása óta egyébként 2,86 milliárd forintot fizettek ki.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Fenntarthatóság és sztármárkák: ezek a legfrissebb trendek a drogériákban
Utánajártunk, hogy mekkora a keresletnövekedés a celebmárkák iránt és hogyan zajlik a termékfejlesztés.
-
Még idén elérheti a százmilliárdos álomhatárt ez a magyar étrend-kiegészítő gyártó
Lévai Bálintot, a BioTechUSA vezérigazgatóját és társtulajdonosát kérdeztük.
-
Megtérülhet egy csúcskategóriás robotporszívó? A Dreame X50 Ultra Complete válasza meglepő! (x)
Elsőre két dologgal érdemes tisztában lennünk! Az első kérdés, hogy Ön olyan átlagos háztartások közé tartozik-e, amelyek évente több száz órát töltenek takarítással? A második kérdés, hogy mennyit ér Önnek a szabadidő?
-
Minőség és hagyomány a Gyulahúsnál a kiváló termékekért (x)
A Gyulahús Kft. Gyulai Pokol szalámija kiérdemelte a Kiváló Minőségű Élelmiszer (KMÉ) védjegyet, bizonyítva a tradicionális gyártás kiválóságát.
-
Állampapír? Globális piacok? TBSZ? - A szakértő válaszol (x)
A Lightyear befektetési platform március 5-én webináriumot szervezett az állampapírokról és a tartós befektetési számla (TBSZ) előnyeinek kihasználásáról.
Green Transition & ESG 2025
AI in Business 2025
Biztosítás 2025


