Uniós kötelezettségek miatt ki kellett venni egy kedvezményt az építményadó januártól életbe lépő módosításából, így csak a magánszemélyek részesülhetnek adómentességben. Mindez annyit jelent, hogy a vállalkozásoknak mindenképp meg kell fizetniük az építményadót, bármilyen ingatlan is legyen a tulajdonukban, tehát lakás után is - írja a Napi.
A hír hallatára valóságos hisztéria tört ki, hiszen hazánkban számos cég magánlakásba van bejelentve. (A Coface adatai szerint a Magyarországon bejegyzett társaságok 85%-a ilyen.) Fontos azonban látni, hogy a jogszabály csak azokat a vállalkozásokat adóztatja meg, melyek tulajdonosai az ingatlannak.
Utóbbi kitétel jelentősen szűkíti az érintettek körét, így a legtöbb szakértő szerint az ingatlanadó semmit nem hoz majd a konyhára és egyáltalán nem rengeti meg a lakásban működő cégeket.
Drágulnak az ingatlanok, emelkednek a hitelkamatok: ez pedig szinte egyenes út a lakhatási válsághoz. Nálunk is működhet az, ahogy az USA-ban megoldották?
A Kickstarternek és az Indiegogonak hála a közösségi finanszírozási forma évek óta világszerte népszerű és most megérkezett Magyarországra is, a Brancs formájában
Sokan alábecsülik, mennyire lényeges alaposan átgondolni, milyen vállalkozási és azzal együtt adózási formát válasszanak induló cégük számára.
Az emberek egyre tudatosabban vásárolnak, sokkal jobban szeretnek olyan termékeket, szolgáltatásokat megvásárolni, amiknek tudják a mögöttes tartalmát.
- Nagy újdonságot jelentett be az MNB
- Csák János "jövőminisztériumnak" nevezte leendő tárcáját
- Már lehet jegyet venni a budapesti vizes-vb-re
- Pintér Sándor meghallgatása: tartozott már a belügyi tárcához az oktatás és az egészségügy
- Jön a 800 forintos kenyér
- Mégsem lehet népszavazás a Fudan egyetemről – felülbírálta az Alkotmánybíróság a Kúriát
Sustainable World 2022
Portfolio Digital Transformation 2022
Külföldi piacra lépés 2022


