A szakértők szerint a több tízezer felsőoktatásban tanuló hallgató létkérdésére, miszerint mi kell ahhoz, hogy munkát kapjanak nem létezik teljességgel kielégítő válasz, pillanatnyilag csak az látszik biztosnak, hogy két diploma és a gyakorlat is előnyt jelent a diplomaszerzés utáni álláskeresők hadával szemben, bár nem mindegy, hogy honnan van és az sem, hogy milyen - írja a Népszabadság.
Dali János, a Human Capital Solutions ügyvezető partnere szerint két diploma mindenképpen előnyt jelent a kiélezett munkaerőpiacon, de a fontos hogy azok kellő kapcsolatban legyenek egymással, illetve, hogy tudatos karrierépítés eredményeként szülessenek meg. Az ötletbörzeszerű továbbképzésnek Hadi László, a Job Személyzeti Tanácsadó Kft. ügyvezető igazgatója szerint is meglesz a böjtje, hiszen a munkaadók is tudják a gyengébb képzésű főiskolák után egy egyetem elkezdése csupán időhúzás.
Egyre nagyobb hangsúly helyeződik a gyakorlat megszerzésére, három különböző területen megszerzett diploma értékéhez például elengedhetetlen szükségessé vált, bár igaz az sem a legoptimálisabb helyzet, ha valaki egy főiskolai diploma megszerzése után 15 évig mindenféle továbbképzésben való részvétel nélkül dolgozik.
Vigyázni kell a különböző területeken szerzett diplomák párosításakor is, mert míg egy jogból és teológiából diplomát szerzett fiatal kiválóan tud szakosodni a kánonjogra, addig a teológia és a számítástechnika a tapasztalatok szerint már szint üti egymást, legalábbis elég nehéz közös területet találni nekik.
Ügyelni kell a túlképzettség kerülésére is, korántsem biztos, hogy megéri egyszerre elvégezni egy orvosi és egy jogi, vagy egy közgazdasági és egy jogi egyetemet, egyrészt mert az igazán mély ismeretek és a jó eredmények megszerzését nehezíti, másrészt pedig elvégzésekor elképzelhető, hogy képzettebbekké válunk, mint a vállalati hierarchiában felettünk álló, és ez komoly feszültségeket szülhet.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Kiváló minőség a tányérodon – KMÉ-védjegyes termékek a Mecsek Baromfi Kft.-től (x)
A Mecsek Baromfi Kft. friss csirkehúsai elnyerték a KMÉ-védjegyet, amely biztosítja a vásárlók számára a valóban kiemelkedő minőséget.
-
A magyar befektetők fele nagy lehetőséget szalaszt el (x)
Egyre nagyobb az érdeklődés a TBSZ iránt, a befektetők többsége viszont még mindig nem használja ki ennek az adóhatékony befektetési módnak az előnyeit.
-
Hoppá! Tudtad melyik bank lett a legjobb lakossági állampapír forgalmazó? (x)
Az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK) idén is a Gránit Banknak ítélte „Az év Lakossági állampapír forgalmazója” díj ezüst fokozatát.
Green Transition & ESG 2025
AI in Business 2025
Biztosítás 2025


