Magyarországon alacsony a politikai és közepes a gazdasági kockázat. A Political Capital és a Figyelő által készített Országjelentés Magyarország éves politikai-társadalmi és gazdasági stabilitásáról ad képet. A speciális, összetett módszertan alapján kiszámított kockázati index segíti a gazdasági és politikai döntéshozók munkáját, megkönnyíti tájékozódásukat a közéletben.
Politikai Kockázati Index (PRI)
Az évenként nyilvánosságra hozott PRI értéke 2003-ban 71 pont, amely szerint hazánk alacsony politikai kockázattal rendelkező ország.
Az alacsony kockázathoz jelentős mértékben hozzájárul, hogy Magyarországon a kormányok kitöltik teljes hivatali idejüket, továbbá az uniós csatlakozás közeledtével egyre több területen sikerült teljesíteni az európai elvárásokat. Az ország politikai kockázatát növeli viszont, hogy továbbra is lassan és költségesen működik az állam, elhúzódik a közigazgatási reform, és a politikai elitet gyakran érik olyan vádak, hogy beavatkozik a média működésébe, és korrupciós ügyekben válik érintetté. A Political Capital Institute szakértői 2004-re a politikai kockázat további kis mértékű csökkenését prognosztizálják. Az elemzők szerint ezt a tendenciát csak valamilyen váratlan esemény vagy hirtelen gazdasági visszaesés fordíthatja meg.
Gazdasági Kockázati Index (EcoRisk)
A negyedévente közzétett EcoRisk aktuális értéke 52 pont, vagyis a Figyelő által felkért gazdasági elemzők számításukkal arra az eredményre jutottak, hogy a magyar gazdaságot közepes kockázat jellemzi.
A EcoRisk 2003 negyedik negyedévi értékét javította a magyar gazdaság élénkülése, a konjunkturális kilátások javulása. Ezek a tendenciák azt mutatják, hogy a tavaly kifejezetten veszélyessé vált egyensúlyi helyzet után felszálló ágba kerülhet a magyar gazdaság. Még mindig nagy kockázatot jelent azonban a tetemes költségvetési deficit, amit a lakossági megtakarítások elapadása miatt csak külföldről lehet finanszírozni.
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 15 millió forintot, 20 éves futamidőre, már 8,54 százalékos THM-el, és havi 127 668 forintos törlesztővel fel lehet venni az UniCredit Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a CIB Banknál 9,01% a THM; a Raiffeisen Banknál 9,15%; a K&H Banknál 9,23%, az Erste Banknál pedig 9,63%; míg a MagNet Banknál 9,71%-os THM-mel kalkulálhatunk. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
A gazdasági kockázati index szakértői úgy látják, hogy 2004-ben a gazdasági kockázat csökken, és az egyensúly várható javulása miatt még arra is van esély, hogy Magyarország a közepesből elmozdul az alacsony kockázatú kategóriába.
Beszámolók szerint az 1-3 éves korosztály 25%-a - tehát minden negyedik gyermek - elutasít valamilyen ételt, és sokuknál óvodás, általános iskolás korban is fennáll még a probléma.
Az egyre népszerűbb finanszírozási forma itthon is gyorsan terjed, egyre többen ismerik és használják.
Bár sokat fejlődött az utóbbi években a hazai startup ökoszisztéma, még egy nagyságrenddel, szinte minden fontos mutatóban le van maradva a régiós élvonaltól.
A 120 fős tulajdonosi közösség mellé most Balogh Petya cége is beszállt a Brancs közösségi finanszírozási platformba.
- Kiszámolták, hány forinttal emelkedhetnek jövőre a nyugdíjak
- Röhejes filmes bakit fedeztek 55 év után az Egri csillagokban
- Csúnyán ráfázott a cikázó fehér skodás az M2-esen - videó
- A külföldi kampánypénzek felhasználása rossz - Nézőpont-felmérés
- Magyarország stratégiai partnerének nevezte Grúziát a honvédelmi miniszter
- Júliusban indul a paksi bővítés előkészítő munkálatainak újabb fázisa - napinfó
Sustainable World 2023
Portfolio Balaton Business Forum 2023
BUDAPEST - Pörgessük fel együtt a hazai KKV szektort!


