26 °C Budapest

Hétfőig lehet igényelni a Diákhitelt a tavaszi félévre

Pénzcentrum
2014. február 12. 16:06

Még egy hétig lehet igényelni a tavaszi félévre (az egyébként rekord alacsony kamatú) Diákhitelt. Aki február 17-ig leadja kérelmét, március közepén már a kért összeghez juthat - derül ki a Diákhitel Központ Zrt. tájékoztatójából.

A vizsgaidőszak végével kezdetét vette a szorgalmi időszak, mellyel párhuzamosan újra igényelhető mind a szabad felhasználású Diákhitel1, mind a képzési költségekre fordítható Diákhitel2. Ráadásul a Diákhitel történetének eddigi legalacsonyabb kamatával tudnak hozzájutni a felsőoktatásban tanulók a hitelhez: a Diákhitel1 esetében 6,5 százalékos, a Diákhitel2-nél pedig változatlanul 2 százalékos kamattal kalkulálhatnak a hallgatók. Aki február 17-ig leadja az igénylést, március közepén a választott konstrukciótól függően saját, vagy egyeteme bankszámlájára meg fogja kapni az összeget.

Az igénylés is egyszerű, hiszen a tanulók már saját felsőoktatási intézményük belső tanulmányi rendszerein keresztül is elindíthatják az igénylést, utána pedig a hitelesítést a Tanulmányi Osztályon vagy a kijelölt hitelleadási pontokon hitelesíthetnek is az aláírásukkal.

Az újabb Diákhitel2 konstrukciót kizárólag az önköltséges képzésen résztvevők igényelhetik. A felvehető hitelösszeg maximuma is a képzési díjhoz igazodik. A Diákhitel1 továbbra is szabad felhasználású, valamint felhasználás célján kívül a felhasználandó összeg nagyságát is a diák választhatja meg, képzési formától függetlenül.

NEKED AJÁNLJUK
PC BLOGGER & PODCASTER
Holdblog  |  2026. május 23. 08:28
Kihúzzuk a botot a küllők közül. Kezdjük az elején. Az 1989-es rendszerváltás óta kilenc darab kormá...
MEDIA1  |  2026. május 22. 17:01
A Keller András vezette Concerto Budapest és Szabó Stein Imre új, a MEZZO TV-n bemutatott, Bartók-ko...
ChikansPlanet  |  2026. május 22. 08:00
Az emelkedő üzemanyagárak világszerte újra napirendre hozták a közösségi közlekedés fontos, de soksz...
Bankmonitor  |  2026. május 21. 15:24
Fél év alatt érezhetően mérséklődtek a lakásárak és a bérleti díjak Gazdagréten - pont azon a panelp...
Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2026. május 23. szombat
Dezső
21. hét
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
AI in Energy 2026
Átlátható adat és energia
AgroFood 2026
Élelmiszeripari konferencia május 19-én
Portfolio Investment Day 2026
Éve Signature előfizetéssel INGYENES részvétel!
Hitelezés 2026
Lakossági hitelek: fenntartható növekedés vagy túlhevülés?
Women's Money & Mindset Day 2026
Hogyan gondolkodnak a nők pénzről, kockázatról és jövőről?
EZT OLVASTAD MÁR?