32,8 milliárd helyett csupán 16,6 milliárd forintról rendelkeztek az adózók érvényesen a személyi jövedelemadó felajánlható 1+1%-a keretében - hangzott el az APEH mai sajtótájékoztatóján.
Az összes 4,6 millió magyarországi adózó 78%-a (3,6 millió fő) progresszíven adózó magánszemély. Ennyien rendelkezhettek volna összesen a 2008. évi személyi jövedelemadójuk 1+1%-áról, azonban ezzel a lehetőséggel csupán 1,8 millióan éltek idén. Közülük is csupán 1,7 millióan juttattak nulla forintnál nagyobb összeget az általuk támogatni kívánt civil szervezetnek, egyháznak vagy kiemelt költségvetési erőirányzatnak.
A felajánlott 16,6 milliárd forint idén összesen 29.741 kedvezményezettre jutott. Ezek között van 29.570 civil szervezet, 169 egyház és a "gyermekszegénység elleni program támogatása" illetve a "nemzeti tehetség program" kiemelt költségvetési előirányzat.
A civilszféra 1,6 millió nyilatkozat alapján összesen 9,7 milliárd forintot kap, az összeg 200 millióval több a tavalyinál. A 169 egyház összesen 4,9 milliárd forinttal részesedik a felajánlásokból, a jelenlegi adatok szerint éppen annyival rendelkezhetnek az idén is ilyen forrásokból, mint tavaly. A költségvetési előirányzatok közül a gyermekszegénység elleni programra jut 1,5 milliárd, és tehetséggondozásra 400 millió. A kettő összege 230 millióval kevesebb a tavaly költségvetési programokra felajánlottakénál, azonban a mostani adatok az augusztusig feldolgozott felajánlásokat, az összes felajánlások 92%-át fogja át, és a későbbiekben az összegek várhatóan még növekedni fognak.
Ebben az évben mind a 169 egyház kapott az adózók 1%-ából, és idén is a legtöbb felajánlás a Magyar Katolikus Egyház javára érkezett. Összesen 482.973-an juttatták el kis híján 3 milliárdnyi adóforintot a legtöbb hívőt számláló magyar egyház javára. A legkevesebb egyházi felajánlás összesen 9.436 forint a Sekina Gyülekezet javára folyt be mindössze 7 felajánlótól. A legkisebb nem nulla forint összegű civil szervezet javára érkezett felajánlás 103 forint volt, és 1 embertől futott be.

Milliókat buktak azok a magyarok, akik így vettek lakást: jól döntött, aki kivárt - most kell lépni?
Publikálta az MNB az október hónapra vonatkozó, háztartásokkal és nem-pénzügyi vállalatokkal kötött hitel- és betétszerződések forgalmi és árazási adatait.

Kijöttek a CSOK Plusz részletei: 14 legfontosabb kérdés és válasz az új otthonteremtési támogatásról
Az új rendelettervezet alapján végigvettük az érkező CSOK Plusszal kapcsolatos legfontosabb részletszabályokat, igénylési feltételeket.

A zárkózott kamaszok ventilációjában segíthet egy, a mentális jóllétet támogató új hazai mobilapp, a Healmindset, amelyben a felhasználók chaten, anonim módon kaphatna támogatást.
Bár a 20 ezer magyar méhész 1,2 millió méhcsaládja évente 25 ezer tonna mézet termel, Magyarországon az egy főre jutó mézfogyasztás mindössze 1 kg/év.
Újabb gasztronómiai témájú sikersztori a Brancsnál: közösségi előfinanszírozásból nyithatja meg főzelékbárját az ötletgazda Szatmári Ferenc, azaz Főzelékes Feri.
Október a figyelemhiányos hiperaktivitás-zavar, azaz az ADHD rendellenesség tudatosításának hónapja, amiben Magyarországon az iskoláskorú gyerekek 8-10 százaléka érintett.
-
A Black Friday után itt a Green Friday: mutatjuk, milyen akciók várnak
A túlfogyasztásra hívja fel a figyelmet a Mastercard kampánya.
-
Új trendek a csapatépítésben, egyre messzebb utaznak a cégek
A rendezvénypiac aktuális helyzetéről Vígh-Guttmann Barbarát, az Adventor Hotel Kft. értékesítési vezetőjét kérdeztük.
-
Karácsonyi készülődés a PENNY-vel (x)
Szívhez szóló videóval is köszönti a vásárlókat az üzletlánc
Agrárszektor Konferencia 2023
Sustainable World 2023
Mi lesz veled magyar élelmiszer?


