Meglepő és egyben elgondolkodtató kutatási eredményeket tett közzé a Which? a brit adóslistával kapcsolatban, mely tapasztalatok szerint tele van hibás adatokkal. Itthon ugyan még csak álmodoznak a bankok és a tájékozottabb ügyfelek a pozitív adóslistáról, a kinti tapasztalatok azonban mindenképp relevánsak lehetnek számunkra is!
A felmérés szerint a banki ügyfelek ötöde talált hibát a rá vonatkozó lista bejegyzésekben, az emberek 70%-a azonban még soha nem ellenőrizte az őt leíró adatokat.
Fontos megjegyezni, hogy az érdektelenséget mutató ügyfelek azt kockáztatják, hogy az indokoltnál drágábban juthatnak hitelhez vagy megalapozatlanul elutasítja a bank az igénylésüket.
A pénzintézetek a listán szereplő adatokból állapítják meg az ügyfél kockázati besorolását és ennek megfelelően árazzák számukra a hitelt. A Which? tanácsa szerint évente érdemes egy minimális díj ellenében ellenőrizni az adatok helyességét, ezen díjtételnél ugyanis jóval többet lehet bukni egy esetleges felárral folyósított hitelen.
Szinte semmi sem fejleszti olyan gyorsan és hatékonyan a legkisebbek agyát, mint a társasjáték.
Drágulnak az ingatlanok, emelkednek a hitelkamatok: ez pedig szinte egyenes út a lakhatási válsághoz. Nálunk is működhet az, ahogy az USA-ban megoldották?
A Kickstarternek és az Indiegogonak hála a közösségi finanszírozási forma évek óta világszerte népszerű és most megérkezett Magyarországra is, a Brancs formájában
Sokan alábecsülik, mennyire lényeges alaposan átgondolni, milyen vállalkozási és azzal együtt adózási formát válasszanak induló cégük számára.
Külföldi piacra lépés 2022
Tiszaújváros – Kelet-magyarországi Gazdasági Fórum 2022


