Lízingelj repülőt! - Új szereplő a piacon

Pénzcentrum
2006. január 13. 08:55

Új szereplővel bővül a hazai lízingpiac: a Hypo Alpe Adria Leasing magyarországi leánycége ugyanis hamarosan kézhez kaphatja a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletétől (PSZÁF) a működési engedélyt.

Új szereplővel bővül a hazai lízingpiac: a Hypo Alpe Adria Leasing magyarországi leánycége ugyanis hamarosan kézhez kaphatja a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletétől (PSZÁF) a működési engedélyt.
A magyar lízingcégekkel ellentétben az induló vállalkozás nem kíván beszállni a gépkocsi-finanszírozási üzletágba. Igaz, a flottafinanszírozás szerepel a termékeik között, de különösen a gép- és berendezés-, illetve ingatlanlízinggel kívánnak foglalkozni. Z operatív és a pénzügyi lízing mellett a kölcsönnyújtás is megtalálható lesz a szolgáltatásaik között.
A vállalat célcsoportjait a közép- és nagyvállalatok mellett, az önkormányzatok és a kiemelt magánügyfelek alkotják. Ez utóbbi szegmens számára luxuscikkek, például jacht és repülőgép lízingjét is kínálják.

A Hypo csoportnak a megcélzott szegmensek kiszolgálásában már jelentős nemzetközi tapasztalatai vannak. A cég a 2006-os évet induló évnek tekinti, de céljaik között szerepel, hogy komoly részesedést harcoljanak ki maguknak az ingatlan- és géplízing piacán.

PC BLOGGER & PODCASTER
MEDIA1  |  2026. június 26. 15:47
Magyarországon több mint száz helyi televízió működik, amelyek az elmúlt évtizedekben települések, k...
Bankmonitor  |  2026. június 26. 12:08
A jegybank június 24-től 6,00 százalékra mérsékelte az alapkamatot és további csökkentéseket helyeze...
ChikansPlanet  |  2026. június 26. 09:11
A tengeri fű a partközeli sekély vizekben élő virágos növény, amely hatalmas, sűrű úgynevezett víz a...
Holdblog  |  2026. június 26. 01:48
A Spirit FM Több kevesebb című gazdasági műsorában Rónai Egon műsorvezető és Pecze Kristóf, a Hold A...
NAPTÁR
Tovább
2026. június 27. szombat
László
26. hét
Június 27.
Polgárőr nap
Ajánlatunk
EZT OLVASTAD MÁR?