Ma van az utolsó hétköznap, amikor még be lehet fizetni.
Fontos változtatást kér a kormánytól az iparkamara: ez mentheti meg a budapesti cégeket?
A budapesti vállalkozások visszajelzései alapján Nagy Elek, a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara elnöke levélben arra kérte Magyarország Kormányát, hogy a jelenleg társadalmi egyeztetés alatt levő GINOP - 1.2.8-20 pályázatot a VEKOP keretei között tegye elérhetővé a budapesti vállalkozások számára is. A felhívás célja, hogy ellensúlyozza a koronavírus-járvány gazdasági hatásait, és támogassa a mikro-, kis- és középvállalkozások modern üzleti és termelési kihívásokhoz való alkalmazkodását.
Az Európai Unió támogatási szabályai miatt a budapesti vállalkozások az elmúlt időszakban jóval kevesebb uniós forrást tudtak megpályázni és elnyerni, mint az ország más területein működő versenytársaik. Ezt a hátrány igyekszik mérsékelni a hazai költségvetési forrásokkal kiegészített Versenyképes Közép-Magyarország Operatív Program (VEKOP).
Most a koronavírus okozta járvány a budapesti vállalkozásokat sokkal súlyosabban érinti, mint a vidékieket, így kiemelten fontos a gazdasági válságkezelés során az EU-s szabályokból eredő támogatási aránytalanságok minél nagyobb mértékű ellensúlyozása hazai forrásokból. Ezért Nagy Elek, a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara elnöke közvetlen vállalkozói visszajelzések alapján levélben arra kérte Magyarország Kormányát, hogy a társadalmi egyeztetés alatt levő GINOP - 1.2.8-20 pályázatot a VEKOP keretei között tegye elérhetővé a budapesti vállalkozások számára is.
A felhívás elsődleges célja a koronavírus gazdasági hatásainak enyhítése a hazai vállalkozások (ezen belül is kiemelten a mikrovállalkozások) munkavállalói létszámának minél nagyobb arányú megtartásán keresztül. A pályázat továbbá támogatja az egyes KKV-besoroláshoz és alkalmazotti létszámhoz illeszkedően elérhető támogatás révén megvalósuló fejlesztéseket is.
A Kormánynak küldött levelében Nagy Elek felhívta rá a figyelmet, hogy a pályázat célkitűzése nem érhető el, ha a budapesti cégek kimaradnak a válságkezelő intézkedésekből, ugyanis ők alkotják az országosan regisztrált társas vállalkozások 40 százalékát.
A magyar piacon is megjelennek az enyhén alkoholos, gyümölcsös italok, egy felmérésből pedig kiderült, hogy a fiatalok különösen nyitottak ezekre az alkoholos frissítőkre.
Sokan gondolják, hogy teljesen tudatosan szervezik a pénzügyeiket, és nem értik, hogy hova folyik a pénzük a hónap végére.
Csak úgy, mint a többi technikai vívmányt, úgy a 3D nyomtatót is ajánlják szakértők a gyerekeknek is, hiszen rengeteget tanulhatnak, miközben alkotnak.
Nem járunk az élen abban, hogy elegendő zöldséget és gyümölcsöt együnk. A napi közel fél kiló gyümölcsöt és zöldséget pedig egyre nehezebb beszerezni.
-
Erre figyeljünk, ha idén a lakásfelújítás lesz a nyaralásunk
Ma már nem csak az otthonunk, gyakran a munkahelyünk is a lakás.
-
Egyre több cégtulajdonos ébred rá az intézményi tőkebefektetés előnyeire
A banki hitelezésen túl is van élet.
-
Egzotikus kalandok a nyárra: Afrika-kutató celeb, géporrszarvúk és rejtői fordulatok az év képregényének választott Kittenberger sorozatban (x)
Izgalmas, a valóságot a gőzgépek által inspirált retrofuturisztikus steampunk világával összekötő fiktív utazás, Kittenberger Kálmán kalandjai nyomán.
- A veszélyhelyzet miatt Magyarországnak különleges vasárnapja lesz
- Ezért halad lassan a balatoni bringakör felújítása
- Látványosan romlik ez a Balaton vízminőségét befolyásoló tényező
- Csapattal kezdenek a nyíltvízi úszók - itt a program
- Jöhet a közel-keleti NATO a jordán király szerint
- Aranyat kerestek, de valami sokkal ritkább kincset találtak
Külföldi piacra lépés 2022
Tiszaújváros – Kelet-magyarországi Gazdasági Fórum 2022


