Ez már kétségbeejtő: szó szerint összerogynak a magyar kisiskolások a tananyag súlya alatt
A felmérésünk harmadik részének elemzésében a gyermekek és a szülők terheiről lesz szó.
A felmérésünk harmadik részének elemzésében a gyermekek és a szülők terheiről lesz szó.
Ez a viselkedés azt sugallhatja, hogy az illető nem képes lépést tartani munkájával, ami hosszú távon negatív következményekkel járhat.
A legtöbb irodai munka nem alkalmas a kreativitás kamatoztatására, a mókuskerék-szindróma és a monotonitás uralja a mindennapi folyamatokat.
Az európai pedagógusok több mint felét veszélyezteti a stressz, és ez minden negyedik tanár fizikai és mentális egészségére is hatással van.
A kiégés és a fokozott stressz nemzetközi kutatások alapján tízből akár minden harmadik, egyes foglalkozások és országok esetben minden második dolgozót is érinthet.
Megnövekedett munkaterhelésük ellenére optimisták a női felsővezetők a vállalati növekedést, a társadalmi változásokat, a nemek közötti egyenlőséget és saját karrierjüket illetően.
Bizony a normális látszat mögött nagyon is súlyos pszichológiai problémák szunnyadhatnak.
Számos dolgozó számára kevésbé szól az ünnepi készülődés szépségéről a december: bizonyos iparágban a lelassulás helyett éppen a felgyorsulás a jellemző.
Egyre többen alkalmazzák a „8+8+8”-as szabályt, hogy megleljék a békét a mindennapjaikban.
Nincs is annál kellemetlenebb helyzet, mint amikor egy cégvezető elégedett a cégében történő dolgokkal, ám a munkavállalói a sok feladat miatt eltérő véleményt fogalmaznak meg.
Aki gyakran pörgeti a TikTokot, annak biztos feldobta már a Remény farmot, ahol Juhász Anna szeretgeti a tyúkjait. De ez a csatorna ennél azért sokkal többről szól.
A kiértékelés mostani, befejező részében azt vizsgáltuk meg, milyen általános mentális állapotban vannak az iskolások itthon.
Sokkal kevésbé tapasztalják az iskolai kiégés jeleit azok a diákok, akik rendszeresen végeznek testmozgást - akármekkora mértékben.
Anyagi nehézségek és stressz nehezíti a magyarok életét, de a többség nyitott a tanulásra és a többlépcsős életmódra.
Sok nyár telik el úgy az ember életében, hogy nem tudja teljesíteni a kitűzött céljait, nem tud annyit pihenni, mint szeretne, vagy az egész szezonban nem érzi jól magát a bőrében.
A tizenévesek növekvő arányban élik át a reménytelenség érzését, és különösen a lányok körében egyre többen fontolgatnak komolyan öngyilkosságot.
Ráadásul a várható életkor miatt egyre több generáció él egymás mellett, ami soha nem látott kihívásokkal szembesíti az embereket családi és főként munkahelyi környezetben.
Napestig lehetne sorolni a különböző, most népszerű segítőszakmákat, de így, szorosan egymás mellé helyezve, érezzük, hogy valami nagyon nem stimmel velük: túl sok?
Tudjuk-e, mi valójában a stressz, mit teszt a testünkkel, honnan ismerhető fel és mit tehetünk ellene?
A munkahelyi stressz világszerte egyre több áldozatot szed; ne hagyjuk, hogy a munkahelyünk tegyen tönkre minket.