Ismered a „8+8+8”-as szabályt? Jobb, ha megtanulod: a testi-lelki egészséged múlhat rajta
Egyre többen alkalmazzák a „8+8+8”-as szabályt, hogy megleljék a békét a mindennapjaikban.
Egyre többen alkalmazzák a „8+8+8”-as szabályt, hogy megleljék a békét a mindennapjaikban.
Nincs is annál kellemetlenebb helyzet, mint amikor egy cégvezető elégedett a cégében történő dolgokkal, ám a munkavállalói a sok feladat miatt eltérő véleményt fogalmaznak meg.
Aki gyakran pörgeti a TikTokot, annak biztos feldobta már a Remény farmot, ahol Juhász Anna szeretgeti a tyúkjait. De ez a csatorna ennél azért sokkal többről szól.
A kiértékelés mostani, befejező részében azt vizsgáltuk meg, milyen általános mentális állapotban vannak az iskolások itthon.
Sokkal kevésbé tapasztalják az iskolai kiégés jeleit azok a diákok, akik rendszeresen végeznek testmozgást - akármekkora mértékben.
Anyagi nehézségek és stressz nehezíti a magyarok életét, de a többség nyitott a tanulásra és a többlépcsős életmódra.
Sok nyár telik el úgy az ember életében, hogy nem tudja teljesíteni a kitűzött céljait, nem tud annyit pihenni, mint szeretne, vagy az egész szezonban nem érzi jól magát a bőrében.
A tizenévesek növekvő arányban élik át a reménytelenség érzését, és különösen a lányok körében egyre többen fontolgatnak komolyan öngyilkosságot.
Ráadásul a várható életkor miatt egyre több generáció él egymás mellett, ami soha nem látott kihívásokkal szembesíti az embereket családi és főként munkahelyi környezetben.
Napestig lehetne sorolni a különböző, most népszerű segítőszakmákat, de így, szorosan egymás mellé helyezve, érezzük, hogy valami nagyon nem stimmel velük: túl sok?
Tudjuk-e, mi valójában a stressz, mit teszt a testünkkel, honnan ismerhető fel és mit tehetünk ellene?
A munkahelyi stressz világszerte egyre több áldozatot szed; ne hagyjuk, hogy a munkahelyünk tegyen tönkre minket.
Megfogadni általában azt szoktuk, hogy jövőre lefogyunk néhány kilót, elmegyünk valahová, ahová mindig is vágytunk, több időt töltünk a szeretteinkkel. 2023-ban ennél több kell.
Mire figyeljünk hogyan tudunk lelkileg megerősödni? Tari Annamária klinikai pszichológus, pszichoterapeuta mindennapi lelki tanácsai az ünnepi időszakra.
Egy pozitív munkaszünet, mint például egy vicces videó megtekintése, akár fel is töltheti a munkavállalókat- ezt mutatják a legújabb kutatások.
A munkaidő nemcsak gazdasági, hanem politikai és szociális kérdés is Magyarországon.
Az Első Yard, lapunk podcast sorozatának második nyári bónusz epizódjában Keczeli Danica, korábbi profi kézilabdázó, klinikai- és sport szakpszichológus volt a vendégünk.
A nyár a feltöltődés és rekreáció ideje, azonban a magyarok kétharmada nem engedheti meg magának, hogy nyaralni menjen.
Sokan azonban nem tudják, hogy nem csak a felnőtteket, de a diákokat is érinti a kiégés. Itt az év vége, sok gyerek érezheti úgy, hogy teljesen kimerült az iskolai évben.
2020 és 2021 jelentőségteljes üzleti változásokat hozott, ami nem csak azt írta át, hogy milyen a kapcsolatunk a munkával.