Karácsonykor is volt dolguk a tűzoltóknak: 80 épület gyulladt ki az ünnepek alatt
Szenteste 36, 25-én 27, 26-án pedig 17 épület gyulladt ki Magyarországon. A tűzoltói beavatkozások kétharmadára műszaki mentést igénylő balesetek miatt volt szükség.
Szenteste 36, 25-én 27, 26-án pedig 17 épület gyulladt ki Magyarországon. A tűzoltói beavatkozások kétharmadára műszaki mentést igénylő balesetek miatt volt szükség.
123 helyszínen avatkoztak be a tűzoltók karácsony első napján.
Nem unatkoztak szenteste a tűzoltók, 134-szer avatkoztak be. Több tűzhöz és közlekedési balesethez is riasztották őket.
A rendőrség karácsony első napján sem tétlenkedett. Volt bőven az országban közúti baleset, és több bűnelkövetőt is tetten értek.
Komoly büntetést kaphat az, aki nem takarítja le a jeget a szélvédőről, és úgy indul útnak. A fagyás ellen egyébként nem jó ötlet hidegen járatni az autó motorját.
Az év végi, ünnepi időszak sajnos nem csak örömteli, de igazán súlyos meglepetéseket is tartogathat, ha nem vigyázunk.
Az ünnepi időszak a tűzesetek és betörések miatt rizikósabb lakásbiztosítási szempontból.
Árpa Attila édesanyjához több mint egy óra után jött ki a mentő, és nem a legközelebbi kórházba vitték, mert ott nem volt sürgősségi.
Nem ez az egyetlen hasonló eset az elmúlt időszakból, december 5-én délelőtt az M0-ás autóúton egy másik sofőr is úgy látta jónak, ha az autója mögött állva várakozik, miközben centikkel mellette száguldanak el a járművek.
A veszélyhelyzet idején lejárt okmányok ellenére is fennáll a biztosítók kártérítési kötelezettsége
Csak a magyarok 2 százaléka gondolja azt, hogy minden rendben van az utakon.
Otthonról kezdett volna dolgozni egy német férfi, amikor elesett és súlyos sérüléseket szenvedett. A bíróság szerint ez "munkába menetnek" számít, kiterjed rá a biztosítás.
Idén több mint 6300 lakástűz volt Magyarországon, 116 ezer négyzetméternyi épített terület semmisült meg. Naponta átlag 2-3 lakás válik teljesen lakhatatlanná.
2021-ben már majdnem 900 alkalommal riasztották a tűzoltókat a szén-monoxid miatt, 18 magyar pedig belehalt a mérgezésbe.
Drasztikusak a különbségek régiónként és országonként, hazánk pedig nagyon nem áll jól.
Súlyos sérültje is van a péntek délelőtti balesetnek.
Magyarországon bár 2020-ban rekord alacsony volt az otthoni halálos esetek száma, még így is többen halnak meg odahaza, mint a munkahelyeken vagy a közutakon.
Évente körülbelül 20 ezren szenvednek 3 munkanapon túl gyógyuló balesetet a munkahelyükön, legalábbis ennyit jelentenek a hatóságok felé...
Ha méltó módon szeretnénk megemlékezni néhai hozzátartozóinkról és barátainkról, érdemes néhány apróságra odafigyelni, hogy se a temetőben, se az otthonunkban ne történjen baleset.
Szerdán reggel 9 óra után riasztották a tűzoltókat a Veszprém megyei Dörgicsére, az Agyaglik-dűlőbe, ahol a szőlőhegyen egy körülbelül 30 négyzetméteres épületben keletkezett tűz.