Elképesztő állapotok az egyik közkedvelt szabadstrandon.
Te is elmennél az EB-re? Ezeket a tippeket érdemes megfogadnod
A magyar válogatott 44 év után bizonyíthat újra a futball-Európa-bajnokságon, aminek köszönhetően idén várhatóan 15-20 ezer hazai szurkoló utazik ki Franciaországba, hogy a csapatnak szurkoljon. Ennek apropóján a Generali Csoporthoz tartozó Európai Utazási Biztosító (EUB) összegyűjtötte, mire figyeljünk, hogy elkerüljük a kellemetlenségeket az utazás során.
Végre igazán van mit várniuk a hazai szurkolóknak: a 2016. június 10. és július 10. között megrendezett foci-EB-n első körben Ausztriával (június 14., Bordeaux), Izlanddal (június 18., Marseille) és Portugáliával (június 22., Lyon) mérkőzünk meg. Az önfeledt szurkolásig azonban fontos, hogy minden eshetőségre felkészüljünk.
Utazás: több szem többet lát
Aki a borsos árak ellenére is a repülő mellett dönt, annak átszállásokra kell készülnie, ami magában rejti a csomag elkeveredésének veszélyét, nem beszélve arról, hogy akár a csatlakozást is lekéshetjük. Az autó vagy a vonat azért lehet optimálisabb választás, mert így közvetlenül juthatunk el a célunkhoz, ráadásul az útvonalon található látnivalókban is gyönyörködhetünk. Az autóval utazóknak a hosszú táv miatt azt javasoljuk, hogy legalább 2, de akár 3 sofőrrel induljanak útnak, a vonattal érkezők pedig válasszanak komplex, Franciaország egész területén érvényes bérletet. A nagy sebességű TGV a majdnem 500 km-es Párizs-Lyon távot például mindössze 2 óra alatt teszi meg: itt is áll, hogy minél hamarabb foglalunk, annál olcsóbban megúszhatjuk.
Szállás: minél hamarabb, annál jobb
Bár az UEFA sorsolásalapú jegyértékesítő-rendszere jócskán megnehezítette az előretervezést, lehetőség szerint minél előbb foglaljuk le a szállásunkat, hiszen az árak napról napra drágulnak. Foglaláskor minden apró részletre figyeljünk oda, nehogy a helyszínen kelljen szembesülnünk az esetleges pluszköltségekkel, mint például az idegenforgalmi adó vagy a parkolási díj. Semmiképp se induljunk el foglalt szállás nélkül, mert a helyszínen szinte esélytelen lesz találni.
Utasbiztosítás: több az előnye, mint gondolnád
Egy jó biztosítás nélkül ma már nem érdemes felkerekedni, az EB2016 utas- és sztornóbiztosítás pedig kifejezetten a szurkolóknak lett kitalálva. Több a sima utasbiztosításnál, ugyanis a szokásos betegség-, baleset- és poggyászbiztosításon kívül olyan sztornófedezetet is tartalmaz, amely a szállásra, a menetjegyekre, sőt az EB-belépőjegyekre is érvényes. Így akkor is biztonságban tudhatjuk magunkat, ha egy váratlan betegség vagy baleset miatt mégis meghiúsulna az utazásunk. Bankkártyával gyorsan és egyszerűen, online köthetjük meg a nap 24 órájában, így még csak be sem kell mennünk a biztosítóhoz.
Hosszú az út a stadionig
A stadionok környékén ne nagyon reménykedjünk parkolóhelyben, válasszuk inkább a tömegközlekedést vagy a gyaloglást! Így a meccs végén nem kell még órákig a dugóban várakoznunk, legfeljebb kicsit lassabb sétára kényszerülünk. Természetesen a terrorveszélyről sem érdemes megfeledkeznünk: a fokozott biztonsági intézkedések miatt semmiképpen se vigyünk magunkkal fegyverként használható eszközt, üveget, esernyőt. Legyen nálunk útlevél vagy személyi (a jogosítvány külföldön nem alkalmas személyazonosításra), a stadion területén ugyanis bármikor kérhetik tőlünk a rendőrök vagy az UEFA illetékesei.
JÓL JÖNNE 2 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 2 millió forintot igényelnél, 60 hónapos futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót, havi 42 034 forintos törlesztővel az UniCredit Bank nyújtja (THM 9,96%), de nem sokkal marad el ettől a CIB Bank 42 083 forintos törlesztőt (THM 10,01%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
Szemünk a jegyen és az értékeinken!
Nagyon figyeljünk oda a jegyünkre, indulás előtt ellenőrizzük, hogy biztosan nálunk van-e, mert a helyszínen nem lesz lehetőségünk pótolni. Jegyüzérektől ne vásároljunk, mert nagy az esélye, hogy hamis belépővel próbálkoznak. Az értéktárgyainkat, csomagjainkat ne hagyjuk őrizetlenül, illetve szem előtt az autónkban, mert az így történt lopások esetében nem térít a biztosító!
A meccsen is őrizzük meg éberségünket!
Szurkolás közben is figyeljünk oda a saját biztonságunkra és mások testi épségére! A meccsek után ezrek lepik el a környező utcákat, szórakozóhelyeket, így megnő a balesetveszély. Az EUB tapasztalatai szerint a zsebtolvajok, rablók szeretik kihasználni a nagy tömeget, főleg amikor az emberek ünneplés közben kevésbé éberek. Fokozottan vigyázzunk az értékeinkre: kerüljük például a hátizsákot, tartsuk mindig magunk előtt a válltáskánkat, és ne a farzsebünkben tartsuk a mobiltelefonunkat, pénzünket!
Drágulnak az ingatlanok, emelkednek a hitelkamatok: ez pedig szinte egyenes út a lakhatási válsághoz. Nálunk is működhet az, ahogy az USA-ban megoldották?
A Kickstarternek és az Indiegogonak hála a közösségi finanszírozási forma évek óta világszerte népszerű és most megérkezett Magyarországra is, a Brancs formájában
Sokan alábecsülik, mennyire lényeges alaposan átgondolni, milyen vállalkozási és azzal együtt adózási formát válasszanak induló cégük számára.
Az emberek egyre tudatosabban vásárolnak, sokkal jobban szeretnek olyan termékeket, szolgáltatásokat megvásárolni, amiknek tudják a mögöttes tartalmát.
- Navracsics Tibor a miniszterjelölti meghallgatáson: jöhet az uniós pénz
- Szabad utat kapott a fekete-tengeri földgázkitermelés
- Karácsony Gergely szerint nem biztos, hogy jó lett volna a kormányváltás
- Roland Garros: már csak egyet kell nyerni, és hat magyar lesz a főtáblán
- Döntés született a fukusimai radioaktív víz tengerbe engedéséről
- Kilépett a Momentumból, függetlenként folytatja a gödi polgármester
Sustainable World 2022
Portfolio Digital Transformation 2022
Külföldi piacra lépés 2022


