39 °C Budapest

Elúszott a milliárdosok vagyona, most az életük a tét!

Pénzcentrum
2008. december 17. 12:00

Miután a Bernard Madoff nevével fémjelzett pilótajátékban egyes befektetők minden vagyonukat elvesztették, most kénytelenek jól jövedelmező életbiztosításukat áruba bocsátani.

Hiába az Egyesült Államok lakossága a leginformáltabb az egyes befektetések és befektetési praktikák mibenlétét illetően, még őket is meg lehet vezetni néhány csábítóan magas hozam ígéretével. Akik pedig különösen mohók voltak, mára nem maradt egyebük, mint az ingatlanuk és az életbiztosításuk.

Voltak, akik multimilliomosnak érezhették magukat és mára tönkrementek, vagyis egy fillér felszabadítható készpénzük sem maradt. Nem maradt más számukra, mint villámgyorsan eladni az életbiztosításaikat, ami meglepő módon egészen komoly jövedelmet is jelenthet.

Egy elhalálozás esetén ötmillió dollárt fizető életbiztosítás 250 ezer-1,5 millió dollárért kelhet el a piacon, függően a szerződés alanyának korától és egészségi állapotától. Természetesen az alany az életbiztosítás eladása után is változatlanul a csődbejutott milliomos marad, mindössze a kedvezményezett személye változik a vásárlóra.

Persze furcsa érzés lehet, ha az ember a saját halálával, illetve az utána járó összegekkel sáfárkodik, de az elkeseredettég néha furcsa ötleteket szül. Viszont aki harmincmillió dollárt veszített (nagyjából a teljes vagyonát) egy pilótajátékon, és a veszélyben a fedél is a feje felett, az bármire képes lehet, még akkor is, ha egy életen keresztül azzal a tudattal kell élnie, hogy valaki a halálát kívánja.

PC BLOGGER & PODCASTER
Bankmonitor  |  2026. június 30. 13:45
A nyár sok családnál nem csak a pihenésről szól, hanem a felújításról is. Ilyenkor könnyebb festeni,...
Holdblog  |  2026. június 30. 09:45
Csányi Vilmos Széchenyi-díjas magyar biológus, biokémikus, etológus és Szabó László, a HOLD alapítój...
MEDIA1  |  2026. június 29. 20:04
A 26. ARC közérzeti pályázatra 2026. július 28-án délig lehet jelentkezni. Magyarország egyik legism...
Buxelliott  |  2026. június 29. 06:33
Az ellenállásról lefordult az árfolyam, kialakult a várt rejtett divergencia, majd esésbe fordult az...
Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2026. június 30. kedd
Pál
27. hét
Június 30.
Aszteroida világnap
Ajánlatunk
EZT OLVASTAD MÁR?
Agrárszektor  |  2026. június 30. 14:34